09 Eylül 1923 CHP’ NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl Örgütü partinin 93. kuruluş yılı için İl ve Merkez İlçe örgütlerinin katılımı ile İl merkezinde bir araya geldi.

 

 

 

 

 

 

İl Başkanı Ünal Başkur’ un CHP’ nin kuruluş amaç ve ilkelerini açıklayan kısa konuşmasından sonra 93. yıl pastası kesilerek misafirlere ikram edildi. Pastanın kesimi sırasında partinin en eski ( üyeliği 60.yılında ) ve en yaşlı üyesi Ertuğrul Karakılavuz, Milletvekili Vecdi Gündoğdu, İl Başkanı Ünal Başkur, İlçe Başkanı, İl ve İlçe Gençlik ve Kadın kolları Başkanları hazır bulundu ve pastayı kesen bıçağı birlik ve beraberliğin sembolü olarak müştereken tuttular.

 

 

Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde birlik ve beraberliğin önemi üzerine yapılan konuşmalar sonunda yerel basın temsilcilerine Genel Merkezce hazırlanan 24 Temmuz Taksim Bildirisi dağıtıldı.

 

 

 

 

 

Pasta ikramından sonra hep birlikte Karaumur Caddesi, Cumhuriyet Caddesi güzergahı üzerinden Hükümet Meydanına kadar yürüyüş yapıldı. Yürüyüş esnasında yoldan geçen vatandaşlara kırmızı karanfiller dağıtıldı.

 

 

 

 

 

Hükümet Meydanında Atatürk Anıtına çelen konularak İstiklal marşı okundu. Daha sonra Atatürk’ ün Annesi Zübeyde Hanımın büstüne karanfiller bırakılarak vilayet parkında çay sohbetine geçildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keyifli bir çay sohbeti sonrası ülkemizin geleceği huzurlu ve barış dolu günler dileği ile toplantı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SARANTALI KÖYLÜM

09 Eylül 2016-Kırklareli