1 MAYIS KIRKLARELİ ‘DE BİR BAŞKA GÜZEL

 

 

1 Mayıs Emek Bayramı Kırklareli Emek Platformu, sendika temsilcileri ve Kırklareli halkının katılımı ile büyük bir coşku içinde kutlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kırklareli’ den Dünya emekçilerine sevgi dolu, coşku dolu barış, kardeşlik ve özgürlük selamları gönderildi. Emeğe saygı duyan, eşitlik ve özgürlükten yana olanlar, Trakya’ nın tüm belediye işçileri ve örgütleri Kırklareli Gar Binası önünde toplanarak Cumhuriyet Meydanına kadar oluşturdukları uzun bir konvoy ile sloganlar eşliğinde 1 Mayıs yürüyüşü gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konvoyun yürüyüşü Kırklareli farkı ile davul-zurna eşliğinde çalınan Rumeli havaları ve oyunları ile gerçekten bir bayram neşesi içinde oldu. Dışarıdan provakatif bir sataşma olmayınca Trakya insanı kendine özgü oyun havaları ile her olayı bayram havası ile kutlamasını bilir. Konvoydaki coşku ve oynanan oyunlar ve atılan sloganlar hepsi bir saygı ve disiplin içinde gerçekleştiği için zaten bir sorun olması da beklenemezdi ama, Kırklareli Emniyet teşkilatı her şeye rağmen gerekli tedbirleri almıştı.

Emeği geçen güvenlik güçlerini, katılımcıları kutluyor barış, özgürlük ve neşe içinde hep birlikte kutlanacak 1 Mayıslar diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUAVİ KONSERİ

Toplum türkü söylemeye başlarsa

 

Gar Binası önünden başlayan coşkulu yürüyüş Cumhuriyet Meydanında Suavi Konseri ile karşılandı. Ünlü sanatçı Suavi türküleri ile coşkumuza coşku, neşemize neşe kattı. Meydanda oluşan koronun Suavi’ye eşlik etmeye başlaması coşkuyu iyice arttırdı. Anlaşıldı ki kitleler artık türkü dinlemek değil hep birlikte türkü söylemek istiyor. Özgürlüklerin karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde doyasıya yaşandığı Kırklareli farkını yine gösterdi ve Nazım ustanın türkülerine eşlik etti. Suaviye’de böyle güzel bir koro oluşturduğu ve hep birlikte söyleyebileceğimiz güzel türküleri için teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

1 Mayıs Dünya Emekçilerinin, emeğe saygı duyanların, eşitlikten, özgürlükten yana Nazım Usta’nın dediği gibi, “bir ağaç gibi tek başına, bir orman gibi hep birlikte” olabilen yüreği sevgi dolu insanların bayramı kutlu olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saranta Haber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

01.MAYIS.2017 Kırklareli