19 Mayıs coşkusu 100. yılında Kırklareli’de yaşandı

526

Kırklareli Belediye Başkanlığı Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.Yıl coşkusunu bir dizi etkinliklerle kutladı.

19 Mayıs Pazar Günü Sabahattin Ali Sokağı’nda gerçekleştirilen etkinliklerde, ilk olarak Kırklareli Üniversitesi Eşli Dans Kulübü’nün öğrencileri, Atatürk’ün 2 Şubat 1938 yılı Bursa Balosu’na katılımını anlatan “Son Balo Vals&Zeybek” adlı kısa filmi eşliğinde Vals ve Zeybek danslarından örnekler sergileyerek, tango danslarıyla gösterilerini sonlandırdılar.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çocuk Korosu’nun sahne aldığı ikinci bölümde ise, minik öğrenciler Mustafa Kemal Atatürk’e ithafen özel olarak seslendirdikleri şarkılar ile seyircilerden tam not aldılar.

Kırklareli’nin sevilen seslerinden Kaan Zel ve Karaliste Grubu, 19 Mayıs’ın gençlik coşkusuna yaraşır bir performans ile seyircilerin karşısına çıkarken, yaklaşık 2 saatlik süre içerisinde birbirinden değerli parçaları da her yaştan katılımcı ile birlikte söylediler.

Programın sonunda Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Burcu Özel, Kaan Zel ve Karaliste Grubu müzisyenlerine çiçek ve plaket takdim ederek, Milli Mücadele’nin başlangıcının 100’üncü Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını saygıyla ve minnetle andığını ifade etti. Türk Milleti’nin kalbinden bayrak , vatan ve  Gazi Mustafa Kemal Atatürk sevgisinin hiç silinmeyeceğini belirten Özel, bu coşkulu ve anlamlı konser için Kaan Zel ve arkadaşlarına teşekkürlerini sundu.