30 Ağustos’ta Çavuşköy’de atletler “Zafer” için koştu

936

Nihat Özge – (Kırklareli)

İlki 2014 yılında yapılan, “Çavuşköy Zafer Koşusu” her yaştan geniş bir katılımla, 5. kez büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Çavuşköy göleti ve çevresinde güzel bir manzara ve ağaçlar arasında, yediden yetmişe uzanan bir yaş aralığında, 230 spor sevdalısı insanı, bu tarihi kutlama gününde buluşturmak gerçekten çok anlamlı ve gurur vericiydi.

Çavuşköy Muhtarı Mehmet Genç ve bu organizasyonu 5. kez mükemmel ve kusursuz bir şekilde gerçekleştiren komite üyelerini (Ercan Yücel, Gülçin Düzmen Yakup, Çetin Akgül, Halit Özalp, Necdet Şirin, Umut Işık) gönülden kutluyorum. Ayrıca bu organizasyona sunuculuklarıyla renk katan Ülkü Tırpancı ve Pınar Alban’a, sponsor olarak katkı sağlayan Münir Bederli’ye, ilk etkinlikten beri desteklerini esirgemeyen Emrullah Demirel ve Hüseyin Sert’e, hediyeleriyle kazananları ödüllendiren Trakya Birlik yöneticilerine de teşekkür ediyorum.

7 ve 14 km olarak belirlenen iki kategoride ayrıca yaş kategorileri de vardı. Minikler, gençler, 40-50 yaş, 50-60 yaş, 60-70 yaş ve 70 yaş üzeri olarak topluca koşulan “Zafer Koşusu”nda, bayan katılımcıların çokluğu dikkati çekti.

Özellikle 60-70 yaş ve üstü bayan ve erkek atletlerin yarışa katılmaları ve bitirmeleri görülmeye değerdi. Yarış sonrası madalya ve kupa verme platformunun saman balyalarından yapılması çok orjinal ve ilginçti. Koşuya miniklerin ve gençlerin coşkusu ile 70 yaş üzerindeki “Cumhuriyet Aşığı” ve Zafer Bayramını bir başka duyguyla yaşamak isteyen dedelerin gururlu tavırları ortak bir noktada birleşti.

Gelecek yıl daha çok katılımın beklendiği Zafer Koşusu’na hazırlıklar şimdiden başlandı.