5. ULUSLAR ARASI KATILIMLI TOPRAK VE SU KAYNAKLARI KONGRESİ

5. ULUSLAR ARASI KATILIMLI TOPRAK VE SU KAYNAKLARI KONGRESİ KIRKLARELİ’NDE YAPILACAK

 

V. Uluslararası Katılımlı Toprak ve Su Kaynakları Kongresi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Kırklareli Valiliğinin işbirliği ile, ayrıca Kırklareli Belediye Başkanlığı ve Kırklareli Üniversitesinin destekleri ile 12-15 Eylül 2017 tarihlerinde Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü tarafından Kırklareli’nde enstitü konferans salonlarında düzenlenecektir.

 

İki yılda bir Türkiye’nin farklı illerinde düzenlenen kongre ilk kez Kırklareli’nde uluslar arası katılımlı olarak düzenlenmektedir. Kongreye 150’den fazla bilim insanının katılması beklenmektedir. Kongrede Bitki Besleme ve Toprak, Tarımsal Sulama ve Arazi Islahı, İklim Değişikliği ve Tarımsal Ekoloji, Tarımsal Mekanizasyon ve Bilgi Teknolojileri, Tarım Ekonomisi ana konularından oluşan başlıklar altında ilgili konular tartışılacaktır ve bu bağlamda bilimsel bir tartışma platformu olacaktır. Bu başlıklar altında toprak ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir olarak kullanılmasına yönelik 148 adet sözel sunulu, 118 adet poster sunulu olmak üzere 266 adet bildiri yurt dışından ve ülkemizin çeşitli üniversitelerinden, araştırma enstitülerinden, çeşitli kurumlarından gelen bilim insanları tarafından sunulacaktır. Ayrıca özellikle yurt dışından gelecek katılımcılar tarafından olmak üzere, kongre konuları kapsamında çağrılı bildiriler de sunulacaktır.

 

Bu yıl 5.si düzenlenen kongrenin şehrimizin ve yakın çevresinin tanıtımına da katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bu amaçla, kongreye katılan bilim insanları ve refakatçıların şehrimizin çeşitli kültürel değerlerini görmeleri amacıyla kısa sosyal programlar da planlanmıştır.

 

Enstitü Müdürlüğü adına

Enstitü Eğitim Yayım Koordinatörü

 

Dr. Erol ÖZKAN

Ziraat Yüksek Mühendisi

Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı

Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü / KIRKLARELİ

Tel: 0288 2142944 – 2144885 (Dahili:111)

Fax: 0288 2142026

 

 

SARANTA HABER