5. ULUSLAR ARASI TOPRAK VE SU KAYNAKLARI KONGRESİNİN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. ULUSLAR ARASI KATILIMLI TOPRAK VE SU KAYNAKLARI KONGRESİNİN PROGRAMI KESİNLEŞTİ

 

12-15 Eylül 2017 tarihlerinde Kırklareli Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsünde yapılacak olan “5. Uluslararası Katılımlı Toprak ve Su Kaynakları Kongresi”nin bilimsel ve sosyal programı kesinleşti.

 

Enstitünün 3 ayrı konferans salonunda 3 gün devam edecek olan kongrenin açılışı 12 Eylül 2017 Salı günü saat 10.00’da yapılacak. Açılış ve protokol konuşmalarının ardından yabancı bilim insanları tarafından yapılacak 2 adet çağrılı bildiri sunumu ve firma standlarının gezilmesi ile devam edecek kongrede, aynı gün öğleden sonra bilimsel oturumlar başlayacaktır. Sözlü ve poster sunum olmak üzere 266 adet bilimsel bildiri sunumunun yapılacağı ve dinleyici olarak katılacaklarla birlikte 200’ün üzerinde katılımcının beklendiği kongre 3 gün devam edecektir.

 

Kongrenin bilimsel programının tamamlanmasından sonra yapılacak değerlendirme oturumunun ardından, Kırklareli Yayla Mahallesi ve Aşağıpınar kazı alanına tanıtım ve bilgilendirme amaçlı inceleme ve kültür gezisi gerçekleştirilecektir. Önceden duyurulduğu şekilde, 15-16 Eylül 2017 Cuma – Cumartesi günleri katılmak için talepte bulunan ve işlemlerini tamamlayan katılımcılarla iki günlük Bulgaristan (Varna, Burgas, Nessebar) gezisi yapılacaktır. Ayrıca, yine katılma talebinde bulunan ve kayıt yaptıran katılımcılarla, 15 Eylül 2017 Cuma günü Dupnisa Mağarası ve İğneada Longos ormanları güzergahlı ve Edirne kent merkezi güzergahlı kültür gezileri gerçekleştirilecektir.

 

Yapılacak değerlendirme oturumunda, 2 yıl sonra kongrenin 6.sının nerede yapılacağı ve hangi kurum tarafından düzenleneceği de katılımcıların oyları ile şekillenecektir.

Enstitü Müdürlüğü adına
Enstitü Eğitim Yayım Koordinatörü
Dr. Erol ÖZKAN
Ziraat Yüksek Mühendisi
Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı
Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü / KIRKLARELİ
Tel: 0288 2142944 – 2144885 (Dahili:111)