5. Uluslararası Kırklareli Yayla Bolluk Bereket Hasat ve Bağ Bozumu Şenliği sona erdi

836

14 Eylül 2013 Cumartesi günü 5. Uluslararası Kırklareli Yayla Bolluk Bereket Hasat ve Bağ Bozumu Şenliği kapsamında “Kırklareli’de Bağcılık” konulu panel gerçekleştirildi.

Kırklareli Hareketi Derneği’ndeki panelde Kırklareli Üzüm Üreticileri Birliği Başkanı Kutbay Beni, bağcılığın bilinçli bir şekilde yapılmasını belirtilirken, Trakya bölgesinde bağcılığın son yıllarda tekrardan geliştiğini kaydetti. Panele, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, üzüm üreticileri ile vatandaşlar katıldı.

Başkan Çağlayan panele katılan konuşmacı ve vatandaşlara teşekkür etti. Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş, konuşmacılara çiçek takdim ederken, Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ise katılımlarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Fatih Portakal ile mükemmel söyleşi ve imza günü

Kırklareli Belediye Başkanlığı ile Fen Bilimleri Koleji ortak projesi kapsamında ilk kitabı “ses”SİZ ile Fatih Portakal, Kırklareli Dostluk Evi’nde okuyucuları ile buluştu. Saat 19.00’da gerçekleştirilen söyleşi ve imza gününde hayranları ile buluşan Portakal, kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Türkiye gündemini değerlendiren Fatih Portakal daha sonra hayranları ile fotoğraf çektirip, ‘ses’SİZ isimli kitabını imzaladı. Ayrıca Başkan Çağlayan tarafından Fatih Portakal’a teşekkür plaketi verildi.

Gökcan Sanlıman ve Soner Olgun konser verdi.

Cumartesi gecesi 5. Uluslararası Kırklareli Yayla Bolluk Bereket Hasat ve Bağ Bozumu Şenliği kapsamında saat 20.30’da sahneye çıkan Gökcan Salıman sırası ile şarkılarını dinleyenlerine seslendirdi. Sanlıman konser sonunda hayranlarına teşekkür ederken, tekrardan Kırklareli’de buluşmak dileği ile sahneden ayrıldı. Soner Olgun şarkılarını seslendirmek için sahneye çıkmadan önce ise Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından “Şenlik” kapsamında havai fişek gösterileri yapıldı. Sahnede yerini alan Olgun, söylediği bütün şarkılar ile hayranlarını mest etti. Konser sonunda basın mensuplarına röportaj veren Soner Olgun, Kırklareli’de olmaktan mutlu olduğunu söyledi.