Açın Suriyelilere Kapıları Gitsinler

799

SURİYELİLER’E KAPILAR AÇILSIN

Bir haftadır devam eden bir süreç içinde Edirne’ ye ulaşmak isteyen Suriyeli göçmenlerin mücadelesini izliyoruz. Önceki günlerde Ege Denizi üzerinden Yunanistan ve batı ülkelerine gitmek isteyen Suriyeli göçmenlerin denizde boğulma haberlerini izleyip, milletçe üzülmüştük.

Biz Suriyeli göçmenlerin batı ülkelerine geçmemesi için sınırlarımızı iyice kapattık. Polislerimiz günlerdir onları durdurmak için mücadele ediyor. Bazen tatsız olaylarda oluyor. Özellikle göçmenlerin arasına karışmış ve adına aktivist denen provakatörler polisimizi tahrik etmek için her türlü çılgınlığı yapıyorlar. Sonra da haber üretecekler ” Türk polisi göçmenlere kötü davranıyor”.

İnanılması zor çelişkiler ile dolu günler yaşıyoruz. Batıdan gelen uçaklar ve bombalar ile bu insanların ülkeleri ve evleri bombalanıp yıkılıyor. İnsanlar evlerinden ve canlarından oluyorlar. Geleceğe ait hiçbir ümitleri kalmadan canlarını kurtarabilmek için ülkelerinden kaçtıklarını söylüyorlar. İnsanların düşünme duyguları körelmiş gibi. Müslüman bir ülkenin vatandaşları, ülkelerini bombalayan Hıristiyan dünyasının merhametine sığınmak için canlarını feda edip kapıları zorluyorlar. Her türlü aşağılanma ve kötü muameleye rağmen, kaçak botlarda denize dökülüp boğulmalarına rağmen, sınır kapılarında günlerce bekleyip coplanmalarına rağmen bu insanlar batı ülkelerine iltica etmeye çalışıyorlar.

Açık kapıları gitsinler. Biz emperyalist batının sınır bekçilerimi yiz? Sorunu yaratan batı, ülkelerini bombalayıp, evlerini yıkan, yakınlarını öldüren batı onları kabul etsin. Belki batının mayın üreten, silah üreten, uçak ve bomba üreten fabrikalarında iş bulurlar. Buralarda üretilen bombalar ile Müslüman ülkelerin daha güçlü bombalanmasına katkıda bulunurlar. Batını refahı ve silah üreten fabrikalarında çalışan işçilerin maaşlarının zamanında ödenmesi için üretilen bu bombaların birilerinin üzerinde patlaması gerek ki, onlar refah ve huzur içinde olsunlar.

Açın kapıları gitsinler. Trenlere ve otobüsler doldurun ve hatta uçaklar ile gönderin ki çoluk çocuk yollarda yürüyerek enerjilerini tüketmesinler. Vatanında huzur ve geleceği bulamayan ve bunun için çalışmayan, mücadele etmeyen insanlara kapıları açın batıya gitsinler. Orada onları parlak bir gelecek ve bol kazançlı işler bekliyor, engellemeyin insanları.

Açın kapıları gitsinler. Batının ucuz işgücü bekleyen emek sömürücüleri, ülkelerini sömürdükleri gibi onların geleceklerini ve enerjilerini de sömürsünler ki, batı emperyalizmi bu sayede bozulan ekonomisini düzeltsin. Mayın fabrikalarında daha çok mayın üretilsin ki, daha çok can kaybı olsun, silah fabrikaları daha çok silah üretsin ki, o silahlar Müslüman ülkelerde Müslümanlar üzerinde denensin. Onların boşalttığı ülkelerine ise bozulan düzeni yeniden düzenlemek amacı ile emperyalist ülke orduları ve askerleri girsin ki, kendi ülkelerinde yapamadıkları rezillikleri orada savaş koşulları bahanesiyle rahatça yapabilsinler.

Açın kapıları gitsinler. Batıda onları neler ve kimler bekliyor görsünler.

Mustafa Karaca – SARANTA HABER