AMERİKA EVİNE DÖN ( GO HOME )

 

Yıllardır ülkemizde devam ettirilen terör olayları öylesine canımızı yaktı ve masum kanı döktü ki, artık kimse bu terör olaylarının PKK olayları olduğuna, Kürtlerin sosyal, kültürel ve kimlik hakları için verilen bir kavga olduğuna inanamaz. Başladığı günden itibaren bu işlerin organize işler olduğu ve ABD tarafından planlanıp uygulandığı, Batılı siyasi ve finans çevrelerince de desteklendiği gerçeğini biliyor ve söylüyorduk. Hatta, zaman zaman önceleri kibarca “ Haydi dost evine dön “ dememize rağmen anlamazlıktan gelip bildiklerini okudular. Şimdi artık zaman 68 li yıllarda olduğu gibi “ ABD DEFOL “ demenin zamanıdır. Bizimle savaştıklarını zanneden Kürt kardeşlerimizde bu gerçeği bilmeli ve bu kanlı emperyalist oyuna dur demelidir artık.

 

İLAN EDİLMEMİŞ TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI

Biz PKK ile savaşırken PKK nın uzantıları PYD ‘ yi ABD “ Benim Kara Kuvvetlerim” diyerek silahla donatmaya devam ediyor ve her türlü lojistik desteği açıkça veriyordu. PYD’ ye verilen silahlar PKK eliyle Türkiye’ deki terör eylemlerinde kullanılıyordu. Bugün PYD saflarında kaç ABD veya AB vatandaşı olduğunu bilen var mı? Acaba ABD, PYD ye dokunmayın derken benim vatandaşlarıma dokunmayın mı demek istiyor. Her türlü Kanlı olay bu kadar açık ve seçik devam ederken biz hala nasıl ABD dostumuz ve müttefikimizidir diyebiliyoruz, anlamak mümkün değil. ABD açıkça Kurtuluş savaşı yenilgisinin ve Lozan’ ın intikamını almaya çalışıyor.

Yapmamız gereken tek şey kalıyor artık, ABD dost ve müttefik bir ülke değil Orta Doğu coğrafyasını ve doğal zenginliklerini yağmalamaya çalışan bir düşman ülkedir. Eğer savaşımız ABD ile devam edecekse bütün ABD üsleri derhal sökülmeli, tek ABD li asker kalana kadar bütün silahlı kuvvetleri ülkeden çıkarılmalıdır. İncirlik üstünden bir tek ABD uçağının Orta Doğu’ ya kalkışına izin verilmemeli ve tek bir ABD askeri yönü ABD’ ye olanlar hariç İncirlik Üssünden çıkmamalıdır.

Bugün devam ettirilen savaş düzenli orduların savaşından daha fazla can ve mal kaybına sebep olmaktadır, üstelik ölenlerin çoğu çocuk, yaşlı, kadın elinde silah olmayan sivillerdir. Bu haksız ve yanlış savaş ABD’ nin Orta Doğu coğrafyasındaki varlığı sürdüğü sürece devam edecektir. Bir emperyalist gücün o coğrafyadaki varlığı mutlaka başka bir emperyalist gücü de oraya çekecektir. Rusya’ nın Orta Doğudaki varlığının sebepleri ise başka emperyalist güçleri, Almanya, Fransa, İngiltere gibi oraya çekecektir ki bugün yaşananlar bütün bunların göstergesidir.  Biz hala inanmak istiyor ve inanıyoruz ki ABD de savaş karşıtı sivil toplum güçleri harekete geçecek ve bu kanlı emperyalist oyunlara dur diyecektir. ABD li anneler sorgulamaya başlamalı artık “ Bizim evlatlarımızın o cehennemde ne işi var ? “ İşte o zaman bizim  Anadolu ve Orta Doğu coğrafyasında binlerce yıldır devam eden kardeşliğimiz kaldığı yerden yeniden başlayacaktır.

 

Zaman orta doğu da barış zamanıdır.

Orta Doğuda yaşayan tüm insanlar dil, din, ırk ayrımı yapmadan barıştan yana tavır almalı ve elinde silah olanları ülkelerinde istememelidir. Bugüne kadar hiçbir silahlı güç başka bir halkı kurtarmak VE ÖZGÜRLEŞTİRMEK İÇİN O ÜLKEYE GİRMEMİŞTİR. SONU DAİMA ESARET VE KAN ile bitmiştir. Barıştan yana duygular ile 2017 yılının tüm insanlara evlerinde ve ülkelerinde özgür ve mutluluk dolu günler getirmesini diliyoruz.

Barış silahla değil kalemle yazılır.

 

Mustafa Karaca