Asan Aga yolsuzlukları yorumluyor

689

ASAN AGA’ DAN SELAM VAR.

3 Gündür devam eden ve asrın en büyük yolsuzluk operasyonu olarak söylenen olayları televizyon haberlerinden izlemeye çalışan Trakya Köylüsü Hasan Aga, hem gelişen olayları yorumladı, hem de kendisi için bir ricada bulundu.

“Tam üç gündür olayları TV den izlerim. Valla çocuk aklım karıştı. O kaa parayı küçücük ayakkabı kutularına nasıl sığdırdılar beya, vallahi insanın aklı almıyor. 75 milyon avro kaç para yapar beya. Evin hangi odasına sakladılar acaba. O kaa çok para bizim samanlığa sığarmı? Ben o kaa parayı bizim samanlığa saklasam, acaba dolarmı? Gerçi benim inekler  o paraları saman sanıp yerse yandık valla. Ben samanlığı samanla dolduramam, bakan kızancıkları valla para ile doldurmuş, emde gavur parası, bizimkin in iki katı. Valla bakan kızanlarına elal olsun. Babacıklarına nasıl paracıklar kazanırlar. Bizim kızanları iki inek ile meraya gönderirim, valla inekler akşam eve aç gelir beyaa.

Ben para işinden anlamam be kızanım. Ancak TV de gösterilen içine para saklanan o ayakkapı kutuları ilgimi çekti. Yolsuzlukları aramak, polisin, savcının işi, ama o ayakkapı kutularını isterim valla. İçindeki ayakkaplar  noldu beya. Hani bir çöp kutusuna attılarsa, sülesinler gidip alalım beya. Ayakkaplar bu kış çok işe yarar beya. Kızanların ayakkapların altı delik. İngen  Avva, er gün kafamın etini yer “ kızanların ayakları delik” diye. Valla sevabına bi sülesinler, angi çöplükte ise üşenmem gidip alarım. Em kimden aldığımı valla sülemem. Amerikadan Gülen amcası kıyamamış kızanların delik ayakkapı ile gezmesine, o günderdi derim. Emde sevabı ona yazılır beya. Sevabı onların, günaı benim olsun vallayi. Adi Asan aganıza bir kıyak yapın, kutuların içindeki ayakkapları nereye attınız süleyin. Kendim için bi şey istersem valla namerdim, maksat kızanların ayakları sıcacık bir kış geçirsin.

Kırklar ilinden küülü asan agan.

20 aralık 2013 Cuma

Saba namazından yarım saat önce”