Bir okurumuzun mektubu-1

619

Daha önceki yazdıklarımızla da tek duamızın “Lanetlenmiş olan bu milletin” ortadan kalkmasıdır. Rabbim’in “Kahhar” sıfatıyla bu milleti helak etmesidir.

Bir Müslüman olarak düşüneceğimiz tek şey bu olacaktır.

Ancak;

İşte arada koskoca bir Ancak var.

Doğu Türkistan’da, Musul’da, Kerkük,de bir çok Müslüman Türk katledilirken hiç sesi çıkmayan bazı kesimlerin şimdi kalkıp da bir anda Müslüman olup, sadece Filistin’den yapılanın katliam olduğunu bağıra bağıra söylediklerini görüyoruz. Sizin Müslümanlığınız Hükümetin verdiği tepkiye göre mi değişiyor? Yada haberlerde hangisi gösterilirse tabi onu takip ediyorsunuz. Ona göre tepki veriyorsunuz.

Değil mi?

Bu şimdi feryad eden bu insanlar acaba Hocalı katliamını bilirler mi? Hiç duydular mı? Yada Saddam’ın katlettiği binlerce Türkü hiç duydular mı? Çeçenlerin Ruslar tarafından nasıl katledildiğini hiç yazdılar mı? Onla ilgili bir tek paylaşımda bulundunuz mu? O kahraman Çeçenleri bilir misiniz?Hani tek başına 43 Rus öldüren o kahraman Çeçen Mücahidin hikayesini okudunuz mu? Kafkas kartalı Şeyh Şamil’i bilir misiniz? Şamil Basayev kim bilir misiniz? Rabbim hepsinin mekanını cennet eylesin… Siz bilmeseniz de onlar da Müslümandılar ve Türklerdi.

Hadi onu geçtim, bunun içinde Türk olduğu için belki duymazsınız. Orta Afrika’da Fransızların desteklediği Hristiyan çeteler Müslümanları doğruyor. Bunu neden hiç kimse bilmiyor. Onların da rengi mi acaba sizin ayırt etmenize sebep? Bunları biliyor musunuz? Fransız mallarını boykot ediyor musunuz?

İşte burada da bir cevap var : “HAYIR!!!”

Müslüman olmak yalnızca Tv’de yada Hükümet tarafından gösterilen haberlere tepki vermek değildir. Müslüman olmak dünya üzerinde var olan tüm Müslümanların gördükleri zulmü paylaşmaktır. Onları gözardı etmemektir. Hadi Türk olmayı geçtim onu zaten bilmiyorsunuz da bari Müslüman olmayı becerin. Orada yalakalık yapmayın. Orada abdestiniz düzgün olun.

Biz Türk Milleti olarak Peygamberimizin övgüsüne layık olabilmiş bir milletiz. O ki “Gidin ve doğudaki iki nehri (Seyhun ve Ceyhun nehirleridir) geçtikten sonra orada ki kavimlere dini anlatın. Onlar ki sizi yer yüzündeki tehlikelerden koruyacaklar.” demiştir. Buna rağmen eğer Türk olayı ve Türk’e yapılan zulmü göz ardı edebiliyorsanız o zaman her türlü kendinizi sorgulayın. Hem dininizi sorgulayın hemde milliyetinizi.

Bu sözlerin ardından denilecek tek şey Rabbim bizi Islah eylesin. Rabbim Dünya üzerinde eziyet gören Tüm Müslümanlara yardım etsin.

En son olarak da ;

“ALLAH TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN!!”