Farkında mısınız? Gazetemiz 1 yaşında…

773

Sevgili okur dostlar;

Hepinize gönül dolusu sevgiler,saygılar selamlar sunuyorum.

Tüm kadınlarımızın (aslında ben annelerimiz ve anne adaylarımız demeyi daha doğru buluyorum) günü kutlu, yaşamları huzurlu mutlu olsun. Hepsinin önünde derin bir saygıyla eğiliyorum.

Bilmem farkında mısınız? Sessiz sedasız hayatımıza giren gazetemiz yoluna gümbür gümbür devam ederek bir yaşını doldurdu. Hep birlikte nice yıllara inşallah.

Bilinçli olarak bölücü veya taraflı yayın yapanlar hariç,tüm basın ve yayın organları halka hizmet amaçlıdır. Bizim gazetemiz de genel olarak halka,özel olarak ta (adı üzerinde) köylüye hizmeti hedef seçmiştir. Bu işler kesinlikle gönül işidir, ticaret geri plandadır hatta kazanç yoktur. Sizin de bildiğiniz gibi gazetemiz bugüne kadar ücretsiz dağıtıldı ama her hizmetin bir bedeli vardır.

Siz gazetenize sahip çıktınız, o size. Her sayıda bir başka köyümüz tanıtıldı. Öyle sıradan değil, içtenlikle, incelikle, araştırmacı gazeteci gözüyle, ruhuyla tanıtıldı. Bu köy gezmelerinin bazısında hasbelkader bende bulundum. İnsanlarımızın böyle bir hizmeti nasıl beklediklerine,benimsediklerine şahit oldum. Köyde yaşayan biri olarak iyi bilirim ki; biz yabancıya da kucak açarız amaaa, bizden olduğuna inandığımıza evimizi gönlümüzü açarız. Bu dayanışma devam ettiği sürece bu hizmette devam edecektir. Yeter ki siz isteyin, gelinmeyen yerlere gelinecek,yazılmayanlar yazılacak,sorunlarınız istekleriniz dile getirilecektir.

Benim özellikle köylü kardeşlerime bir sitemim var. Ben biliyorum ki toprak kokan o nasırlı ellerin arasında kalem tutan eller de var. Daha önce de yaptğım çağrıyı yineliyorum; gelin yeteneklerinizi ortaya koyun, bu gazetenin sayfaları hepimize açık. Yazı, fotoğraf,resim,vs.vs. gazetemizde neden bize özel bir sayfa da olmasın ki? Hep birileri bize yön vereceğine biz bazı şeylere, kişilere yön verelim yol gösterelim. Sonuçta sahada olan biziz.

Gazetemizi benim yakinen bildiğim büyük fedakarlıklarla bir yıldır çıkaran Araştırmacı Gazeteci Sayın Mustafa KARACA’yı tebrik eder,nice yıllara dileğiyle herkese saygılar sunarım.