“Hadi Canım Sen de…”

681

NE YAPTIN SAYIN KILIÇDAROĞLU…

CHP Genel Başkanlığı koltuğunda sizden önce oturan rahmet İSMET İNÖNÜ, birkaç gündür sizin gazetelerde yayınlanan yazılarınızı okusa ve Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Ekmeleddin İhsanoğlu’ nu önerdiğinizi duysa, size bir söz söylemesine gerek kalmadan kibarca , o meşhur sözünü söylerdi. “ HADİ CANIM SENDE”.

Hele sizin Sayın Ekmeleddin Bey’ i savunmak için inanmadığınızdan dolayı telafuz etmekte zorlandığınız açıklamalarınızı duysa, bir söz söylemeye dili varmaz ama “ İSTİFA DENİLEN MÜESSESE DEMOKRASİLERDE VARDIR VE ONURLU İNSANLAR IN BU YOLA BAŞVURMAK İÇİN BAŞKALARININ DAYATMASINA İHTİYACI YOKTUR” derdi.

Sayın Kılıçdaroğlu siz Sayın İnönü’ nün genel başkanlık yaptığı yılları bilmezsiniz . Ancak CHP Genel Merkezi arşivlerinde sizin okumanızda fayda olacak bazı belgeler vardır elbette. CHP Genel Başkanlığı koltuğunda oturacak kişinin bazı etik davranışlara sahip olması gerektiği yazılıdır bir yerlerde, yeniden okumakta fayda vardır.

CHP tarihinin hiçbir gününde kapalı kapılar arkasında verilen ve topluma zorla kabul ettirilmeye çalışılan kararlar almamıştır. Siz aylardır belli olan bir adayı kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklarla topluma nasıl kabul ettirebiliriz telaşı içindesiniz. Son günlerde basında Kemal Derviş adı sıkça duyulmaya başladı. İslam Ülkeleri Örgütünün ne kadar başarılı çalışmalar yaptığı yazılmaya başlayınca bir koku geleceği zaten belli olmuştu. Hele Kemal Derviş’ in başımıza ne çoraplar ördüğünü, başarısız ekonomik politikaları ile 2001 yılında milli servetimizin 2/3 ünü bir gecede nasıl kaybettiğimizin acısını toplum hala unutmadı. Dünya İslam Örgütünün Suudi sermayesi ile nasıl bir Müslümanlığı “ yeşil kuşak projesi “ ile kabul ettirmeye çalıştığını basında uzun yıllar okumadık mı Sayın Kılıçdaroğlu.

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’ nu sizin inanmadığınız cümlelerle anlatmanıza gerek yok. Bugün Dünya hızlı bilgi paylaşımı denen bilgisayar ve internet teknolojisini yaşıyor. 24 saat içinde kişilerin bütün bilgileri milyonlar tarafından anında paylaşılıyor. Hele sizin deyiminizle onu sormak için ta Amerikalara kadar gitmeye gerek yok. Çok ayıp. İnsanlara bu zor günlerce binlerce lira masraf yaptırmaya gerek yok.

Ne yaptın be Kemal Kılıçdaroğlu, ne yaptın. Oturduğun o koltukta senden önce kimler oturdu ve böyle durumlarda nasıl kararlar almışlardı…Rahmetli İsmet İnönü’ nün sesi kulaklarımda çınlıyor hala “HADİ CANIM SENDE.”

Mustafa Karaca – Sarantalı Köylüm