Kesimoğlu ‘’Gönülleri Feth Ederek Çalışıyoruz’’

704

30 Mart 2014’te göreve gelen ve “5 yılda 5 büyük proje” vaadini yerine getirmenin yanı sıra, kent merkezinde hayata geçirdiği projelerle şehrin modern bir görünüm kazanmasına önayak olan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, bugüne dek gerçekleştirdiği faaliyetler ve önümüzdeki dönem projelerini paylaşmak adına, basın mensupları ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Yemeğe; Başkan Kesimoğlu’nun yanı sıra, Başkan Yardımcıları Adem Sevim, Mehmet Gider, Fettah Aygün, Aydemir Can, CHP İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçi, İl ve Merkez ilçe Örgütü, belediye meclis üyeleri, belediye başkanları ve yerel basın mensupları katılım gösterdi.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun göreve gelmesinin ardından Kırklareli tarihinin en büyük yatırımları hayat buluyor.

Kırklareli Belediyesi, son 4 yılda yaptığı fiziki ve sosyal yatırımlarla Kırklareli’nin çehresini değiştirdi. Son 4 yılda fiziki, kültürel, sağlık ve sosyal yardım alanında yatırım yapıldı.

Alt yapı üst yapı çalışmalarının yanı sıra dev projelere imza atan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve ekibi Kırklareli’nin Trakya’nın incisi haline getirdi.

Kesimoğlu’nun göreve geldiğinden bu yana her zaman ifade ettiği ‘’Kırıkkale ile karıştırılmayan bir Kırklareli’’ sözü hayata geçiriliyor.

YAPILAN HİZMETLER İLE BİRLİKTE KIRKLARELİ KABUĞUNU KIRDI…

Yapılan dev yatırımlar ve doğru hamleler ile birlikte Kırklareli’nin bir çok sorunu çözüme kavuşturuldu.

Kırklareli’nin uzun yıllar hasretini çektiği yol yapım çalışmaları, yeşil alanlar, kültürel etkinlikler, dev projeler  Kesimoğlu’nun göreve gelmesi ile birlikte çözüme kavuştu ve kavuşmaya devam ediyor.

Kırklareli adeta 4 yıllık süreçte kabuğunu kırarak başka bir kimliğe büründü.

“Kırklareli’ni Kırıkkale ile karıştırılıyor olmaktan çıkarttık”

Başkan Kesimoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, 30 Mart 2014’te insani duygularla hizmet getirebilmek düşüncesiyle göreve geldiğini ifade ederek, “Yola çıkarken ortak aklı kullanacağımızı ifade ettik, kullandık. Bu kenti iri bir kasaba görünümünden çağdaş, yaşanılabilir bir şehir niteliğine taşıma gayretimizi ortaya koyduk, önemli aşamalar kaydettik. Belki de bu kente yapacağımız en güzel hizmetlerden, katkılardan biri tarihe not düşülebilecek bir katkı, Kırıkkale ile karıştırılıyor olmaktan çıkarttık. Bu süreç de devam ediyor. Biz bu ülkenin 81 onurlu ilinden birisiyiz.” şeklinde konuştu.

Görev süresi boyunca herkese eşit yaklaştığının altını çizen Başkan, “4,5 yıl belediye başkanlığı süresince, asla ve asla vatandaşlarımız arasında ayrımcılık yapmadık. Biz insanların diline, dinine, etnik kökenine, mezhebine, teninin rengine asla bakmayız. Bütün bu farklılıkları zenginlik olarak kabul ederiz ve Kırklareli’nde her renk özgürdür deriz. O anlamda her zaman başımız dik, veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok. Hata yapmamış mıyızdır? Yapmışızdır. Eksik bırakmış mıyızdır? Bırakmışızdır. Çünkü insanız. Ama asla kasıt olmaz. Gördüklerimizi de telafi çabası içerisinde olduk. Bize bildirilen eksikleri de telafi çabası içerisinde olduk ve bu günlere kadar geldik.” dedi.

ALT YAPI VE ÜST YAPI YATIRIMINDA REKOR KIRILDI…

Her mahalleye eşit hizmet götürme ilkesi ile hareket eden Kırklareli Belediyesi 12 mahallesine yaptığı yatırımlar ile mahallelerin bir çok sorununu çözdü.

Fevzi Çakmak Bulvarı, İstasyon Caddesi, Karaumur Caddesi, Hastane Caddesi olmak üzere bir çok yol yenilendi.

‘’Kırklareli’nde bozuk yol kalmayacak’’ diyen başkan Kesimoğlu, 112 kilometrelik yol ve caddeyi yenilediklerini söyledi.

Kırklareli’nde 4 yılda sokak ve caddelere 64,1 km sıcak asfalt serilirken yine cadde ve sokaklar 48,2 kilometrelik parke taşı kaplama ile yenilendi. Böylece toplam 112,3 kilometre yol yenilerek Kırklareli halkının hizmetine sunuldu.

Yine 22,2 km kaldırım, 5 km baskı beton kaldırım çalışması yapılırken, 33 bin 51 m2 lik alanda yol tamiratı yapıldı.

Kırklareli’nde yapılan alt yapı çalışmaları ile yağmur yağışından etkilenen bir çok nokta bu sorundan kurtulmuş oldu. 17, 5 km kanalizasyon 7,3 km’de yağmur suyu kanalı 4 yılda tamamlandı.

YEŞİL ALAN VE PARK SAYILARI ARTTI…

Kırklareli Belediyesi yaptığı çalışmalar ile yeşil alan ve park sayılarını da arttırdı.

Yapılan çalışmalar ile çocuklar oyun parklarına kavuşurken, yetişkinler ise dinlenme alanların artması ile dinlenme imkanı sağladı.

Başta Halil İbrahim Aktaş Yaşam Parkı, Şehit Göktan Özüpek Parkı, Şehit Anıl Yalap Parkı, Botanik Park olmak üzere 12 park Kırklareli’ne kazandırıldı.

Yaklaşık 3 bin 500 ağaç fidanı toprakla buluşturulurken 500 bin çiçek bitkisiyle de Kırklareli’nin cadde, sokak ve kavşakları çiçeklendirildi.

KIRKLARELİ BELEDİYESİ KENDİ ÇİÇEĞİNİ ÜRETİYOR…

Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında yetiştirilen çiçekler, Kırklareli’ni yeşillendiriyor.
Yaz ve kış üretime devam eden sera, Kırklareli’nin çiçeklendirilmesinde büyük rol oynarken, Kırklareli Belediyesi, dışarıdan temin yolunu seçmeyerek tasarruf ediyor. Serada yetiştirilen hercai, menekşe, lale, takates, kral kızı, ateş çiçeği, begonya, yıldız, vapur dumanı, pervane, karagöz, petunya, gül, bitki ve çeşitli ağaçlar ile Kırklareli’nin parkları, orta refüjleri, kavşakları yeşillendiriliyor.

ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETMEYE BAŞLADI…

Kırklareli Belediyesi’nin en dikkat çeken projeleri arasında yer alan ‘’Çöpten Elektrik Üretim Tesisi’’ uzun bir çalışmanın ardından 2018 yılının başlarında hizmete girdi.

KIRKKAB -1 çatısı altında tesis elektrik üretir ve devlete satar hale geldi. Elektrik tesisi şuan Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nin elektriğini karşılar hale getirildi.

Tesisin kapasitenin arttırılması çalışmaları da son sürat devam ediyor. Böylece Kırklareli Belediyesi çöpten elektrik üreterek hem para kazanıyor hem de doğa dostu tesis ile doğanın korunmasına katkı sağlıyor.

SU ARITMA TESİSİ BAŞTAN SONA YENİLENDİ…

Kırklareli’nin yıllardır kronik sorunu haline gelen su kirliliği yapılan çalışmalar ile çözüldü. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun göreve gelmesi ile birlikte not defterinin ilk sıralarında yer alan ‘’Su Sorunu’’ uzman ekipler eşliğinde yapılan çalışmalar sonrası çözülerek rafa kaldırıldı. Su arıtma tesisi baştan sona yenilendi.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, tesisin son teknoloji ile yenilendiğini ve Kırklareli’nin 30 yıl su sorunu yaşamayacağını belirtti. Kesimoğlu, içme suyunun Armağan Barajından karşılanması konusunda girişimlerinin de devam ettiğini söyledi.

HALKA DOKUNAN BAŞKAN…

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun göreve gelmesi ile birlikte halk ile belediye arasında ki ilişki daha sağlam oldu.

Kesimoğlu, her hafta düzenlediği ‘’Halk Günü’’ toplantıları ile vatandaşların sorunlarını dinledi çözümlerini aradı.

Vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılanan uygulama sonrası vatandaşlar Kesimoğlu’nun, halka dokunan bir başkan olduğunu söylediler.

ENGELLER ORTADAN KALKTI…

Kırklareli Belediyesi, engelli vatandaşları da unutmayarak engelli vatandaşların Kırklareli’nde daha rahat bir hayat sürmeleri için çalışmaları hayata geçirdi.

Kırklareli merkez sınırları içinde ikamet eden engelli vatandaşların, şehir içinde ulaşım kolaylığını sağlamak, sağlık ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için belediye tarafından satın alınan engelli aracı 2016 yılında hizmete girdi.

Engelli vatandaşlar bu sayede günlük işlerini alınan bu araç sayesinde rahatça karşılama imkanı buldular.

Düzenlenen çeşitli etkinlikler ile birlikte engelli vatandaşların sosyal hayata katılmaları da sağlandı.

Ayrıca Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin çeşitli noktalarında yaklaşık 5 km’lik engelli yolu düzenlemesi de yapılarak engelli vatandaşların hizmetini sunuldu.

MOBİL İKRAM ARACI VATANDAŞLARIN HER ANINDA YANINDA OLDU…

Kırklareli Belediyesi tarafından hayata geçirilen bir başka çalışma ise ‘’Mobil İkram Aracı’’ oldu.

Mobil ikram aracı ile kış aylarında kentin belirli noktalarında vatandaşlara çorba ikramında bulunuldu.

Cenazeler, işçi bayramları, Ulusal Bayramlar, şenlikler, düzenlenen etkinlikle,  Dereköy sınır kapısında gurbetçi vatandaşların oluşturduğu uzun kuyruklarda da ‘’Mobil İkram Aracı’’ her zaman vatandaşların yanında oldu.

DAHA TEMİZ BİR KIRKLARELİ…

Kırklareli Belediyesi temizlik alanında da Trakya’da örnek bir belediye oldu.

Çöp konteynerlerini yer altına taşıyan Kırklareli Belediyesi görüntü kirliliğini ortadan kaldırmasının yanı sıra sokaklarda daha hijyenik bir ortam sağladı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesine alınan trafiğe kapalı alanların temizlenmesinde kullanılan ‘’Mamutlar’’, konteynerlerin temizlenmesinde ve yıkanmasında kullanılan ‘’Konteyner Yıkama ve Dezenfekte Aracı’’, cadde ve sokakların temizlenmesi konusunda ‘’Elektrikli süpürme aracı’’ daha temiz bir Kırklareli için çalışıyor.

Makine gücünün yanı sıra, yaya ekipler tarafından yol süpürme işlemleri de aralıksız devam ediyor.

Yaya ekipler daha önceki yıllarda belirlenen 8 bölgede çalışmalarını sürdürürken Kesimoğlu’nun talimatı ile 2016 yılından itibaren bu sayı 22 bölge ve 80 noktaya çıkartıldı.

KADIN DOSTU KENT…

Kırklareli Belediyesi yaptığı 4 yıllık çalışmalar ile ‘’Kadın Dostu Kent’’ olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Kadınlara yönelik düzenlenen etkinlikler açılan kurslar Kırklareli’nde yaşayan kadınların sosyalleşmesine büyük katkı sağladı.

Yayla Mahallesi’nde açılan Kadın Dayanışma Merkezi (KADAM) ‘nde düzenlenen çeşitli kurslar ile kadınların hem el becerilerini geliştirmesine hem de aile bütçelerine katkı sağlama konusunda yardımcı oldu.

Yine Cumhuriyet Mahallesi’nde açılan Zübeyde Hanım Kadın Spor Merkezi’nde Zumba, fitness, pilates gibi etkinlikler Kırklarelili kadınlara ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Anneler gününde, kadınlar gününde düzenlenen etkinlikler ile Kırklarelili kadınların günlük yaşamından biraz da olsa uzaklaşmasına imkan sağlanıyor.

GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ ÇOCUKLARIMIZ UNUTULMADI…

Kırklarelili çocukların yaşamaktan mutlu olacağı bir kent için Kırklareli Belediyesi bir çok etkinlik düzenliyor.

Çocuklara yönelik ücretsiz olarak düzenlenen kukla atölyeleri, yaratıcı drama kursları, İngilizce drama, müzik kursları gibi etkinlikler ile geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişimini katkı sağlıyor yeteneklerini ortaya çıkarmasına imkan sağladık.

Düzenlenen 23 Nisan şenliklerinde kurulan etkinlik çadırlarında ise çocuklarımız doyasıya eğlenme fırsatı buldu.

RAMAZAN AYINDA SOFRAMIZI VATANDAŞLARIMIZ İLE PAYLAŞTIK…

Kırklareli Belediyesi Ramazan ayı boyunca her mahalleye iftar yemeği verme geleneğini sürdürdü.

Vatandaşlar mahallelerinden araçlar ile alınarak Ramazan Ayı’nın paylaşma duygusunu yaşadı.

Ramazan ayı boyunca her akşam İstasyon Caddesi girişinde ‘’Tadımız Daim Olsun’’ diye vatandaşlara helva ikramı yapıldı.

Kırklareli Belediyesi her Ramazan’da her gün bir mahallede düzenlediği Geleneksel Ramazan Eğlencesi ile hem büyüklere hem küçüklere keyif ve nostalji dolu saatler yaşattı. Karagöz ve Hacivat, meddah ve sihirbaz, tiyatro gösterileri ile sürpriz birçok etkinlik Ramazan gecelerine ayrı bir renk katıyor.

SOKAKTAKİ CAN DOSTLAR UNUTULMADI…

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun göreve gelmesi ile birlikte sokak hayvanları da unutulmadı.

Kesimoğlu’nun talimatı ile Kırklareli Geçici Hayvan Barınağını baştan sona yenilendi, kapasitesi arttırıldı.

Hayvanseverlerle birlikte sokakların sevimli dostları kedi, köpek ve kuşlar için özellikle soğuk havalardan olumsuz etkilenmemeleri için özel kutu ve kulübeler tasarlandı ve kentin uygun yerlerine konuldu.

Sokak hayvanlarının susuz kalmaması için tasarlanan beslenme odakları da Kırklareli’nin çeşitli noktalarında yerini aldı. Kırklareli Belediyesi, Sokak hayvanlarının tedavi ve kısırlaştırma işlemlerinin yanı sıra yaralı ya da acil tedaviye ihtiyaç duyan can dostları için hizmet vermeye devam ediyor.

ÜZÜM MASA VATANDAŞIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRDI…

Kırklareli Belediyesi ana hizmet binasında 2016 yılında hizmet vermeye başlayan ‘’Üzüm Masa’’ vatandaşın işini kolaylaştırdı.

Tek bir noktada toplanan istek ve talepler ‘’Üzüm Masa’’ sayesinde kısa sürede çözüme kavuştu ve vatandaşların memnuniyeti sağlandı. Vatandaşlar çayını ve kahvesini yudumlarken istek ve talepleri çözüldü.

YAYLA MAHALLESİ TURİZM MERKEZİ OLDU…

Kırklareli’nin en eski yerleşim yeri olma özelliği taşıyan Yayla Mahallesi 4 yıllık süreçte turizm merkezi haline geldi.

Kesimoğlu, göreve geldiği günden itibaren ‘’ Yayla Mahallesi’ni Kırklareli’nin turizm merkezi haline getireceğim’’ sözünü yerine getirdi.

Yapılan yatırımlar ile Yayla Mahallesi turizm çekim merkezi oldu.

Binaların cepheleri Grafitti Uygulamaları ve Cephe Giydirmeleri ile renklendi. Görüntüsüyle rahatsızlık veren duvarlar, hatıra fotoğrafı çektirilen alanlara dönüştü.

Yayla Parkı yeniden düzenlenirken parkın etrafına konulan satış kulübeleri ile vatandaşlara gelir kapısı açıldı.

GURUR KAYNAĞIMIZ ATATÜRK EVİ…

Kırklareli vatandaşların maddi desteği ile Yayla Mahallesi’nde hayata geçirilen Atatürk Evi, Kırklareli’nin adeta simgesi haline geldi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin bire bir aynısı olarak inşa edilen ve 17 Ocak 2018’de açılışı yapılan Atatürk Evi’ni açıldığı günden bu yana Türkiye’nin bir çok ilinden yaklaşık 100 bin kişi ziyaret etti.

Başkan Kesimoğlu Atatürk Evi’nin Kırklareli için onur ve gurur kaynağı olduğu bir yer olduğunu belirterek ‘’ Atatürk Evi’mizin temelinden bitimine kadar işin içerisinde olmak beni bir o kadar duygulandırmasının yanı sıra büyük bir gurur yaşattı. Nesiller boyunca Atatürk Evi Kırklareli’nde olacak ve gelecek nesillere Atatürk’ü anlatacak’’

Atatürk Evi içerisinde Atatürk’ün , Zübeyde Hanım’ın, Ali Rıza Efendi’nin silikon heykellerinin yanı sıra çeşitli objeler yer alıyor.

FARKLI KÜLTÜRLER ALİ RIZA EFENDİ KÜLTÜR EVİ’NDE BULUŞTU…

Kırklareli Belediyesi’nin Yayla Mahallesi’nde hayata geçirdiği bir başka proje ise Ali Rıza Efendi Kültür Evi oldu.

Kentin belleği olan Ali Rıza Efendi Kültür Evi’nde Türkiye’nin yanı sıra Karadağ, Yunanistan ve Bulgaristan ülkelerinin tarihi ve kültürünü yaşatılmaya başlandı.

Çeşitli objelerin, bilgi ve belgelerin yer aldığı Kültür Evi ülkelerin geçmiş tarihine ışık tutarken geleceğe de bir miras bırakıyor.

AY-YILDIZLI ‘’ATAGAR’’ İNŞAATI DEVAM EDİYOR…

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu,  seçim vaatleri arasında yer alan mega projeleri de bir bir hayata geçiriyor.

Şehir içinde kalan ve artık Kırklareli’nin isteklerine karşılık veremeyen şehirlerarası otobüs terminalinin yeni inşaatına başlandı.

Uzun uğraşlar sonrası inşaatına başlanan şehirlerarası otobüs terminali ‘’Atagar’’ Kırklareli’nin vizyonunu ve gelişmişliğini bir adım daha ileriye taşıyacak.

Son derece modern ve içerisinde kamyon-tır parkı garajının da yer alacağı ATAGAR 2019 yılında faaliyete girecek.

İçerisinde 3 geliş 12 gidiş peronu olmak üzere toplamda 15 peronu olacak. 16 ofis, 16 bilet satış gişesi ve standı. 28 dükkan, 1 market, 1 kafeterya, bebek odası, engelli tuvaleti, bay-bayan mescid , 70 araçlık açık otopark ve 19 araçlık ticari taksi durağı. Misafirler için 6 araçlık bekleme alanı olacak.

Bunun yanı sıra tır ve kamyon parkı içinde yeni otogarda yer ayrıldı. Şehir içinde park eden ve trafik sıkışıklığına neden olan kamyon ve tırlar buraya park edecek ve şehir içinde trafik sorunu bu şekilde biraz daha rahatlamış olacak.

OTOPARK SORUNU DA ÇÖZÜME KAVUŞUYOR…

Kırklareli’nin en fazla ihtiyaç duyduğu otopark sorunu da başkan Kesimoğlu dönemi ile son buluyor.

Daha önce kentin çeşitli noktalarında açık otopark alanları oluşturulmuş ve geçici olarak bu çalışma otopark soruna çözüm olmuştu.

Bu geçici çalışmaların ardından başkan Kesimoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan otopark çalışmasına da vakit kaybetmeden geçildi.

Kırklareli Belediyesinin kendi öz kaynakları ile 2017 yılında inşaatına başlanan 10 bin m2’lik kapalı alana sahip bodrum artı 4 kat olarak inşa edilen yaklaşık 240 araçlık Katlı Kapalı otopark inşaatında sona gelindi.

Yaklaşık 2 ay içerisinde açılması planlanan otoparkın kent merkezinde trafik konusuna büyük bir rahatlık getirmesi bekleniyor.

YENİ KAPALI PAZAR İLE ESNAF DA, VATANDAŞ DA TOZDAN YAĞMURDAN ÇAMURDAN ETKİLENMEYECEK…

Kırklareli’nin yıllardır kanayan yarası haline gelen Pazar yeri sorunu da artık çözüme kavuşuyor.

Başkan Kesimoğlu’ nun büyük uğraşları sonrası 2018 yılının başında inşaatına başlanan Kapalı Pazar, hem vatandaş hem de pazarcı esnafının yüzünü güldürecek.

Uzun yıllardır sokak arasında satış yapan pazarcı esnafı da, buradan alışveriş yapan vatandaşta daha hijyenik ve sağlıklı şartlarda alışveriş yapacak. Şehir içinden kalkacak Pazar tezgahları sonrası trafik akışında da rahatlama sağlanacak.

Etrafında bulunan çeşitli dükkanlar ile de Kapalı Pazar ‘’yaşayan’’ bir yer halini alacak.

İçerisinde bulunan otoparkı ile de bölge halkının park sorunu çözülmüş olacak.

Bademlik Mahallesi Süpürgeciler sitesinde 20 Bin m2 alan üzerine yapımı devam eden Kapalı Pazar alanı bittiğinde içerisinde; 752 Pazar yeri tezgahı, 35 iş yeri veya dükkan ayrıca açık ve kapalı olmak üzere toplam 210 araçlık otopark olacak.

Kapalı Pazar’ın inşaatı tüm hızı ile devam ederken bu yıl sonunda tamamlanıp hizmete açılması hedefleniyor.

 KÜLTÜR BAŞKENTİ KIRKLARELİ…

Trakya’nın Kültür Başkenti hedefi ile yola çıkan Kırklareli Belediyesi,  4 yıl içerisinde birbirinden farklı etkinlikleri Kırklarelili vatandaşlarla buluşturdu.

Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festival başta olmak üzere, Yayla Bolluk Bereket ve Bağbozumu şenliği, Kiraz şenlikleri, Tiyatro festivalleri gibi farklı dalda yaklaşık 400 etkinlik gerçekleştirdi.

Bu yıl birincisi düzenlenen Kültür ve Sanat çalıştayı ise büyük beğeni kazandı.

Tiyatro gösterileri, konserler, şiir dinletileri ve yarışmalar Kırklareli halkını adeta kültür ve sanata doyurdu.

5 YILLIK PROJELERİNDEN BAHSETTİ

Başkan Kesimoğlu, “Şimdi gelelim önümüzdeki 5 yılla ilgili projelerimize… Bununla ilgili projelerimi sıralayacağım. İnşallah Kırklareli halkı yeniden bizi bu göreve getirecek. Biz bugüne kadarki tecrübeli yaklaşımımızla, imkânlarımız ölçüsünde ve artan ivmeyle, aynı anlayışla, güven tazelemiş bir yaklaşımla belediye meclisinde görev yapacak genç arkadaşlarımla inşallah bunları ve önümüzdeki süreçte paylaşacağımız projelerimizi hayata geçireceğiz.” diyerek hayata geçirmek istediği projelerinden bahsetti.

ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ MEYDANINI DÜZENLEYECEĞİZ…

Özgürlük Meydanı’nda düzenleme yapmayı planladıklarını ifade eden Başkan, burada 2 ya da 3 katlı bir yeraltı otoparkı, üzerine de meydanın yeniden düzenlenmesiyle birlikte bir Kurtuluş Savaşı rölyefi yapmayı planladıklarını belirtti.

HER MAHALLEYE BİR KREŞ…

Çalışan anneler için her mahalleye bir kreş açacaklarını belirten Başkan, ‘’ her mahalleye bir kreş açma düşüncemiz var. Çalışan annelerin yardımcısı olmaya çalışacağız’’

PROJEYİ HALKIMIZ SEÇECEK…

Eski otogar yeri, sanayi sitesi ve şantiye alanını kapsayan alandaki dev projesinden bahseden Kesimoğlu, burada Kırklareli halkının nefes alacağı bir yaşam alanı yaratmayı hayal ettiğini belirterek alan ile ilgili 5 adet proje hazırlatacağını ve bunlardan hangisinin uygulanacağına halkın karar vereceğini belirtti.

ENGELLİ BİREYLER İÇİN YAŞAM MERKEZİ…

200 Konutlar’daki halı sahanın yerine engelliler için yaşam alanı düzenleyeceklerini belirten Başkan, alanın çeşitli aktivitelerin yer alacağı bir merkez haline geleceğini ifade etti.

ULUSLAR ARASI BALKAN FİLM FESTİVALİ YAPACAĞIZ…

Kırklareli’nin Trakya’nın kültür başkenti olduğunu dile getiren Başkan, bu kapsamda uluslar arası Balkan ülkeleri film festivalleri, uluslar arası kukla festivalleri, kültür sanat çalıştayları gerçekleştireceklerini belirtti.

Başkan Kesimoğlu konuşmasını, “Nasıl ki 30 Mart 2014’te 5 yılda 5 büyük projeyi hayata geçireceğiz sloganıyla ve yaklaşımıyla ortaya çıktıysak önümüzdeki seçim sath-ı mailinde de bunları yine hatırda kalabilecek başlıklar halinde sizler aracılığıyla kamuoyu ile paylaşacağız” sözleri ile tamamlayarak herkese tek tek teşekkür etti.