Kırklareli Lisesi Efsane öğretmen kadrosundan bir yıldız daha kaydı.

 

 

Kırklareli Lisesi’nin “ALTIN DÖNEMİ” diyebileceğimiz 1961-1975 yılları arasında görev yapan öğretmenlerimizden AYSUN İŞCAN’ ı  ( 1942-2017) sonsuzluğa uğurladık.

Aysun İşcan, matematik öğretmeni olarak ilimize tayin olduğunda bizler Orta Okul son sınıfındaydık. Lise sınıflarında otoritesi ve derse hakimiyetiyle çekinilen, fakat çok sevilip sayılan bir öğretmendi. Daha sonra eşi Burhan İŞCAN Edirne’ den ilimize tarih öğretmeni olarak atandığında her ikisi ile de lise birinci sınıfta yaşamımız kesişti.

 

 

 

1971-Orçun Olgaç’ IN Doğum günü

Nermin Tan- Orçun Olgaç- Meryem Olgaç- Füsun Çalımlı-Sevdiye Çalımlı-Aysun İşcan-Burhan İşcan-Ereopl Olgaç

O dönemin efsane kadrosuna göz attığımızda gerçekten donanımlı, özverili ve çok güçlü bir eğitim kadrosu ile karşılaşırız. FKB ( Fizik-Kimya-Biyoloji) de Abdullah Ergenekon, Nermin Tan, Jülide ÖZBURSALI, Tomris TURAN, FSM ( Felsefe-Sosyoloji-Mantık) de Selahattin Ünsal, Nuran Direk,  Edebiyat-Kompozisyon derslerinde Oktay Tuncer, Sevim Pekel, Yabancı dil de, Ayşe Aydın, Hüsniye Özyürek, Tahir Deveci, Aziz Selçuk, Resim derslerinde Naci Aydın ve Osman Çalımlı, Beden Eğitimi derslerinde Erol Olgaç- Meryem Olgaç unutulmaz öğretmenler olarak belleklerimizde yer alır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski Lise Binası 1958-59 Öğretim yılı

Halen hayatta olan ve anılarımızda saygı ve sevgi ile önemli yer tutan öğretmenlerimize sağlıklı ve huzur dolu günler dilerken, kaybettiğimiz yüce insanlar, değerli öğretmenlerimize Tanrı’ dan rahmet dileriz. Mekanları Cennet olsun.

 

70 li yıllar Kırklareli  Lisesi öğretmenleri Lise Müdürü Selahattin Ünsal ile

Tahir Devec-Osman Çalımlı-Oktay Tuncer-Burhan İşcan-Nermin Tan-Halit Yeşilbaş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meryem Olgaç-Sevdiye Çalımlı- Eroll Olgaç-Füsun Çalımlı-Aysun İşcan-Burhan İşcan ( Orçun Olgaç doğum günü 1971 )

 

 

 

 

 

 

 

1959-1960 Öğretim yılı öğretmenleri ( Eski Lise Binası)

 

 

 

 

 

 

 

 

NİHAT ÖZGE