Kırklareli Şehidini Gözyaşlarıyla Uğurladı…

874

Siirt’in Pervari İlçesi’nde Jandarma Özel Harekat Timini taşıyan helikopter kazasında 17 şehidimizden biri olan Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici, memleketi Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Kuleli Köyü’nde toprağa verildi.

Şehidin cenaze törenine katılan Kırklareli Valisi Mutafa Yaman şehidin eşi Simge Yenici, Babası Ali Yenici, Annesi Ayşe Yenici, kardeşleri Ercan Yenici ve Hasan Yenici ile köy halkına tekrar başsağlığı diledi.

Daha sonra Kuleli Köyü Camiinde öğle namazına müteakiben, Kırklareli Müftüsü İsa Saim tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici’nin cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi.

Şehidin naaşını şehidin babası Ali Yenici ile kardeşleri Ercan ve Hasan Yenici mezara indirdi ve şehit babası daha sonra şehit evladı için Kur’an-ı Kerim okudu.

Cenaze Törenine; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Milletvekilleri Av. Şenol Gürşan, Av. Turgut Dibek ve Mehmet Siyam Kesimoğlu, 5. Kolordu  Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Arif Çetin, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Uzun, 1. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şafak Gök, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, emniyet ve askeri yetkililer, kamu kurum ve kuruluş amirleri, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.