Kırklareli Üniversitesi’nde “Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi” kurulacak

148

KLÜ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE “GIDA ARZI GÜVENLİĞİ VE DİJİTALLEŞME ORTAK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ”NİN KURULMASI TEKLİFİ YÖK TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

Kırklareli Üniversitesi koordinatörlüğünde, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ortaklığında kurulması teklif edilen  “Gıda Arzı Güvenliği ve Dijitalleşme Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi” Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından uygun bulundu.

Kırklareli Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı” 3. çağrısı kapsamında “GIDA” alanında ihtisaslaşacak yükseköğretim kurumu olarak belirlenmiş olup bu alandaki çalışmaları devam ediyor.

Ayrıca, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi koordinatörlüğünde, Kırklareli Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi ortaklığında kurulması teklif edilen  “Hayvancılık Sektöründe Dijital Teknolojiler Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi” Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından uygun bulundu.

Kırklareli Üniversitesi, Gıda odak alanında bir İhtisas Üniversitesi olarak Gıda Arzı Güvenliği konusunda da çalışmalar yaparak “Tarladan Çatala” sloganı ile “Tarım, Gıda ve Hayvancılık” alanlarında yapılacak çalışmalarda çatı görevi üstlenmiş bulunmaktadır.