Kırklareli’de Volkan Konak Rüzgarı

1800

20 Aralık Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişi dolayısıyla Volkan Konak konseri düzenlendi.

Eksi 4 derecede dondurucu soğuğa rağmen Özgürlük ve Demokrasi Meydanını dolduran binlerce Kırklarelili Volkan Konak ile birlikte sevilen şarkılarını söylediler.

Sahne çıkan Volkan Konak, havanın soğuk olmadığını belirterek ‘’ Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli’ne geliş günü. Onlar silah arkadaşları ile birlikte bu ülkeye hayatlarını vermiş. O yüzden bu akşam bize de üşümek yok’’ dedi.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Konak, sevilen şarkılarını koro halinde Kırklareli halkı ile birlikte seslendirdi.

Sahne performansından dolayı Konak’a teşekkür eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, ‘’ Bundan 88 yıl önce beyaz bir tren Kırklareli’ne geldi. İçinden çelik bakışlı mavi gözleri ile Mustafa Kemal indi. Ve bir daha Kırklareli’nden hiç gitmedi. O Mustafa Kemal diyor ki ‘’Sanatçı ışığı anlında ilk hissedendir’’  Bugün derli sanatçı Volkan Konak bu soğukta Kırklareli’ni ısıttı. Kendisine teşekkür ediyorum. Burası Kırklareli. Biz farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ederiz. Burada her renk özgürdür. Burada hiçbir renk kirlenmez. Çünkü biz burada barış, huzur içerisinde ve kardeşçesine yaşıyoruz. Türkiye’ye örnek olmak için yaşıyoruz. Bize bu güzelliği armağan ve emanet eden umutsuzluğu umuda, yenilgiyi zafere dönüştüren o yiğit insan olan Ulu Önder Atatürk’e selam olsun’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.