KLÜ 5. TİYATRO ŞENLİĞİ 7.GECE

 

 

 

 

“ÇOCUĞUM” Margareht Mayo

YALAN RÜZGARLARI

 

 

 

 

 

 

Bütün hızı ile devam eden Tiyatro şenliğinin 7.gecesinde konusu “ YALAN” olan güzel bir komedi sahnelendi.  Hızla devam eden “REFERANDUM ÇALIŞMALARI” kapsamında siyasi parti liderlerinin birbirini yalancılık ile suçladığı bu siyasi çalkantılı günlerde konusu” YALAN” olan bir tiyatro oyununun seçilmesi isabetli olmuş.

Cihat Türkoğlu’ nun dilimize çevirdiği  Margareth Mayo’ nun eseri çeşitli ülkelerde sahnelenmiş ve seyirci rekorları kırmıştır. Oyunumuzun çevirmeni Cihat Türkoğlu, oyunun sayısız dile çevrildiğini ve Amerika’dan Çin’e oradan Avrupa’ya sayısız ülke dolaştığını ve Paris’te dört ayrı tiyatroda aynı anda sahneye konulduğunu ve seyirciden tam not aldığını dile getirmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KISKANÇLIK ve YALAN hayatımızı etkileyen ve yön veren İki sihirli kelime. Bazen hayatımızı kurtarır, bazen de kabusa çevirir. Her ailede söylenen günü kurtarmaya yönelik küçük yalanların yanında siyasilerimiz de son günlerde yalan makinesine dönüştü.  Mikrofonu eline alan diğerini kolaylıkla yalancılık ile suçluyor ve dinleyen kitleler bununda bir yalan olduğunu bilerek konuşmacıyı alkışlıyor. Yalan’ ın hayatımıza yön vermeye başladığı sıkıntılı günler yaşıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLÜ Üniversitesi Tiyatro Kulübü oyuncularının sahnelediği “.ÇOCUĞUM” isimli oyunda bir ailenin çocuk yüzünden söylediği küçük bir yalanın devamında yeni yalanlara yol açtığını görüyoruz. Oyuncular 7.günü sonunda ustalar ile birlikte olgunlaşmaya başlamışlar. Çok güzel bir oyun sahnelediler emeği geçen herkesi kutluyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02.04.2017

SARANTA HABER