KÖY-KOOP – Köylünün Örgütlü Gücü

811

Kırklareli Köy-Koop Birliğinin 2013 yılı mali genel kurulu Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonunda yapıldı.

Geçtiğimiz yıllarda “Köylünün Örgütlü gücü” söylemi ile güçlenen ve üretimden aldığı gücünü Kırklareli köylerinin kalkınma ve gelişmesine harcayan Köy-KOOP 2010 yılında girmiş olduğu krizin yaralarını sarmaya başladı.

2010 yılında girdiği ekonomik kriz ile oldukça sarsılan Kırklareli Köy-Koop Birliği eski gücüne ulaşmaya başladı. Geçen süreç içinde birlikte olmanın önemini daha iyi kavrayan Köy kooperatifleri yeniden güçlenmenin ve beraber olmanın heyecanını yaşıyor.

02 Temmuz 2014 tarihinde yapılan olağan mali genel kurulda Kurudere Köy Kooperatifi yöneticilerinin aday olarak seçimli genel kurul isteği, her ne kadar kabul edilmedi ise de, Köy-Koop’ a eski heyecanlı günlerini yaşattı. Kendilerini tebrik ederiz.

Mali genel kurul’da 2013 yılı faaliyetleri ve mali bilanço tabloları okundu. Köy-Koop’ un yöneticileri ve ortakların olumlu birlik ve beraberlik konuşmaları sonucu, yönetim ve denetim kurulları ve mali bilançosu oybirliği ile aklandı.

Köy-Koop’ un zor günlerinde hiçbir ücret almadan hukuki destek veren İlimiz Barosu avukatlarından Zeki Kılıç yapmış olduğu konuşmada” Köy-Koop’ un zor günlerini aştığını. Başarılı çalışmalarının her zaman destekçisi olacağını” söyledi.

Köy-Koop yöneticilerine çalışmalarında başarılar dileriz. Köylünün örgütlü gücünü ortaklarına ve köylülerine hissettirmesini bekliyoruz.

Mustafa Karaca – Saranta Haber