Milli birlik ve beraberliğin yanındayız

745

Tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olan 15 Temmuz 2016 darbe ve işgal girişimi, milletimizin verdiği destansı mücadele neticesinde parlak bir zafere ve aydınlığa dönüşmüştür. Ülkemizde yaşanan darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit ve gazi olan vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi, bir kez daha şükranla anıyoruz. Şehitlerimize rahmet, ailelerine de sabır ve kuvvet diliyoruz.

Ülkemizin karşı karşıya kaldığı bu hain ve elim olay, Türk halkının tüm kesimlerinin, tüm siyasi liderlerin, iş dünyasının ve sivil toplum örgütlerinin birlik ve beraberlik içinde harekete geçmesiyle, başarısızlıkla sonuçlanmış, böylece Türkiye, demokratik anayasal düzene ve hukuk devletine olan bağlılığını ortaya koymuştur.

15 Temmuz gecesi milletimizin gösterdiği, cesaret, dirayet, dik duruş ve kararlılık her türlü değerin üstündedir.

Bununla birlikte, cennetmekân şehitlerimizi ve onların öncülüğünde yazılan 15 Temmuz destanını asla unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz’un her yıl dönümünde yâd edecek, kahramanlıklarını nesilden nesile gururla aktaracağız.

Ülkemizin yaşanan olaylardan olumsuz etkilenmemesi adına, içinde bulunduğumuz bu dönemde birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu aşikârdır. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da daima devletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz ve bu inancımızı göstermeyi de daima sürdüreceğiz.

Sarantalı Köylüm Gazetesi