Okur Mektubu : Belediye Başkanı’na açık mektup

716

Sayın Belediye Başkanıma açık mektup.

Sayın Belediye Başkanım;

Nasılsınız? İyi misiniz? Öncelikle işlerinizde kolaylıklar diliyorum.

Zira (ancak) basından heykel dikme çalışmalarınızın ne kadar yoğun olduğunu takip ediyoruz. Bir de bir proje çalışmalarından dolayı bu kadar yoğun olduğunuzdan bahsediliyor. Acaba Sayın Başkanım biz o çok yoğun geçen proje çalışmalarının gerçekleştiğini vatandaş olarak görebilecek miyiz? Saygısızlık edip, projelerin ne olduğunu bile sormuyorum.

Sayın Belediye Başkanım;

Her zaman diyorsunuz ya kapım herkese, her zaman açık diye. Yalan değilmiş. Size inanmadığımız için bizi bağışlayın, kapınız gerçekten de her zaman açıkmış. Fakat kapının ardında kimse yokmuş. Makamınızdan defalarca randevu aldık ama her defasında ertelendi. Biz de Sayın Başkanımın herhalde bizim gibi vatandaşlarına ayıracak zamanı yok deyip görüşmekten vazgeçtik. Çünkü biliyoruz ki; Sayın Başkanım heykel dikmeye çalışıyor. Bu arada Sayın Başkanımın o kadar çalışkan ki; herhalde heykelleri kendi yapıyor, dikilecek yerleri kendi buluyor, zemin çalışmalarını kendi yapıyor, sonunda da heykeli kendi elleri ile dikiyor.

Sayın Başkanım;

Biz Kırklareli’nin o nadide mahallelerinden biri olan İstasyon Mahallesi’nde oturuyoruz. Hani o Kırklareli’nde gezilecek bir çok cadde içerisinden en güzeli olan İstasyon Caddesi’ne 50 metre mesafede. Açıkça belirtmem gerekirse 2 yıldır dilekçelerle başvurduğumuz, belediyemizin her birimine sorunumuzu ilettiğimiz, bir ön ve bir arka sokağımızın asfaltlama çalışması yapıldığı halde arada unutulmuş olduğunu tahmin ettiğimiz o asfaltlanmayan, tarla gibi olan sokakta oturuyoruz. Biz sokak sakinleri olarak size sonuna kadar hak veriyoruz, zira heykel dikmekten unutulmuş olabiliriz.

Sayın Başkanım;

Başımıza bir çok kez çeşitli kazalar gelmesine rağmen biz yine de sabırla bekliyoruz. Mesela geçenlerde sokağımızdaki çamurlu suya 7 yaşındaki kızımız düştü. Ağlamaya başlamıştı ki; biz belediye başkanımızın ve belediyemizin çalışmalarından, yoğun projelerinden, geleceği için çok önemli olan heykellerden bahsedince sustu. 7 yaşındaki kızımız bile size hak verdi Sayın Başkanım.

Sözü daha fazla uzatmadan son bir şey daha söyleyeyim. Bize göndermiş olduğunuz ve hiçbir zaman yararlanamadığımız Kaldırım ve Çevre Düzenleme Vergisi’ni de sokak sakinleri olarak ödemeye karar verdik ki; belki sokağımızın başına da bir heykel dikersiniz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyor, ülkemin güzide şehirlerinden olan Kırklareli’mizi “HEYKELLER ŞEHRİ” olarak anılma yolundaki projelerinizi sonuna kadar destekliyoruz.

NOT : Bu mektubu size Çin’den gönderiyorum. Burada sizi bulamadım. Oradan da, sizi bulma ümidimi asla kaybetmeden, peşinizden Kanada’ya geçeceğim.

İmza : Kırklareli’li vatandaş.