ORYANTİRİNG 2017 2.GÜN ÇUKURPINAR-KIRKLARELİ

 

İkinci gün yarışlarında ilginç olaylara tanık olduk. Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu MilliHaltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun vefat haberi tüm spor camiasını üzdü.  Kırklareli milli haltercimize sevgi ve saygılarını bir dakikalık saygı duruşu ile sundu. Şampiyonaya katılan tüm sporcular ve Çukurpınar halklı Naim Süleymanoğlu anısına saygı duruşuna katıldı.

Dereceye girip madalya kazanan sporcular kadar madalya alamayıp arkadaşlarının başarısını alkışlayan ve onların sevincine ortak olan sporcuların örnek davranışları takdir ile karşılandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Oryantiring Milli Takımız sporcuları kürsüye yakıştı. Kendilerine uluslar arası yarışmalarda başarılar diliyoruz.

Şehit polisimiz Cem Kerman’ın ANNE ve BABA’ sının onur konuğu olarak yarışmalara katılması ve derece alan sporculara madalya ve beratlarını vermesi izleyen herkesi duygulandırdı.

 

 

 

Yarışmalara yurdun her köşesinden ve Bulgaristan, Romanya’dan gelen sporcular tören sonrası hatıra fotoğrafı çektirmek için düzenlenen ağaç kütüklerinden yapılma kürsüde, ilginç ve komik olaylar yaşandı. İstanbul Boğaziçi Üniversitesi, Soma, Balıkesir, Manisa, İzmir’den gelen sporculara Bulgaristan ekibi de katılınca kuyruk uzadı gitti. Sporcular Kırklareli’den güzel ve unutamayacakları anılar ile ayrıldılar. Ancak burada içimizi burkan olay, Kırklareli Belediyesinden sorumlu bir yöneticiye rastlayamadık.4Kişilik tiyatro veya pop konseri için azami dikkat ve özeni gösteren Belediyemiz 1200 sporcunun yarıştığı bir organizasyonda bulunmaması ilimiz adına bir eksiklikti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Umarız bundan böyle yapılacak olana bu tür yarışlarda tam takım sahada oluruz. Yarışmanın organizasyonu her ne kadar Türkiye Oryentiring Federasyonu olsa da, İl Spor Müdürlüğünce desteklense de, İl Valiliği ve İl Özel İdaresi tarafından finansman desteği sağlansa da olay ilimizi ilgilendirdiği için tam takım sahada olmamız gerekirdi diye düşünüyorum. Kalecisiz çıktığımız maçta gol yemeden ayrıldık çok şükür. Hele Galata Saray’ın Bahçe Şehir’den 5 gol yediği bu hafta da buna da şükür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SARANTA HABER

19.KASIM.2017