Sayın Valimiz Osman Bilgin’in Büyük Önder Atatürk’ün Kırklareli’ne Gelişinin 88. Yıl Dönümü Mesajı

6216

20 Aralık 1930 tarihinde Kırklareli’ni ziyaret eden Atatürk, kent halkıyla bir araya gelmiş, vatandaşlarla Cumhuriyet’in fazilet ve kazanımları ve millet olmanın bilinç ve önemi hakkında sohbetler etmiş, Kırklarelilileri aydınlatmış ve şereflendirmiştir.

Liderliğin verdiği sorumlulukla savaş koşullarında ulusal bilinci arttırmak amacı ile çıktığı yurt gezilerinden birini de ilimize gerçekleştirmiştir. Atatürk’ün gerçekleştirdiği seyahat sırasında Kırklarelililerin, Mustafa Kemal Atatürk’e gösterdiği sevgi ve milli mücadeleye verdiği destek, onların vatan ve milletine sadakatinin ve bağımsız yaşama arzusunun bir göstergesidir.

Kurtuluş Savaşında yazdığımız şanlı destanının ardından, memleketin vaziyetini görmek üzere bulduğu her fırsatta yurdun her köşesine ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarına zaman ayıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  genç Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesine yönelik çok önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir.  Bizler de ona layık olmak, ülkemizi ve şehrimizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne taşımak uğruna gece gündüz demeden gösterdiği hedefte var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu anlamlı günün yıldönümünde;  Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla ve rahmetle anıyor, gazilerimize de minnetlerimizi sunuyor ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli ’ye gelişinin 88. Yılını en içten dileklerimle kutluyorum.

Osman Bilgin – Kırklareli Valisi