Soğucak Köyü’nden Musa İpek’ten selam var

SOĞUCAK KÖYÜNDEN MUSA İPEK’TEN SELAM VAR

Musa İpek 1931 doğumlu Vize’nin  Soğucak Köyünde yaşayan bir şair dostumuz.

Son günlerde Atatürk hakkında yazılan ve söylenen çirkin ve utanç verici söylemelerden oldukça rahatsız bir Atatürk devrimcisi ve sevdalısı. Bakın onlara nasıl anlayacakları dilden cevap veriyor;

Dedemin 160 yıl önce babama söylediklerinden gerçekleşenler.

“Bak oğlum ben savaşa gidiyorum, ya dönerim, ya dönemem. Bundan sonra gelecek bir zamanı sana anlatacağım, ama sende o zamanı görürmüsün onu Allah bilir. Sende benim söylediklerimi çocuklarına aynen anlatırsın. Anlatacağım zaman ne zaman gerçekleşir o bilinmez ama kesin olacaktır. Hz. Peygamberin adında birisi Cumhuriyet devleti kuracak, kendisi devlet başkanı olacak ve 15 yıl yaşayacaktır.

O öldükten sonra batıdan bir devlet dünya ya savaş açacak ve bütün batı devletlerini alacak, doğu devletlerine girecek ama savaştan galip çıkamayacaktır. Dedem 3, Dünya Savaşı’ ndan söz eder, yerden ateş.. gökten ateş.

Yıl 1900 babamın doğumu. Yıl 1914 dedem savaşa gider bir daha geri dönmez. Babam 14 yaşında bir çocuk.

Tarih yazdıracak ilahi bir lider 1881 yılında Selanik’ te dünyaya gelir. 1904 yılında kurmay yüzbaşı (23 yaşında), 1919 yılında (38 yaşında) Samsun’ a çıkar. Babam, annesi ve dört kardeşi ile Selanik- Gevgeli’ den Türkiye’ ye gelir.

Yazar Ali Bektan’ ın  “Atatürk’ün Kehanetleri” adlı kitabın 157-158 sayfasında yazan “Bedevi Falcının Kehanetleri” ve, Ömer Altıntop’ un “Hedefteki Adam Atatürk Nasıl Öldürüldü” kitaplarını okuduktan sonra, okuduklarım ve dedemin söyledikleri beni çok düşündürdü ve öyle bir kanaate getirdi ki, Mustafa Kemal Atatürk ilahi bir lider. Yüce Allah onu Cumhuriyet devleti kurmak için yaratmıştır. Yüce Allah zamana göre yarattığı akıllı insanların kimini peygamber olarak görevlendirmiş  , kimini de lider olarak görevlendirmiştir.  Yüce Allah’ ın görevlendirdiği peygamberlerine inancımız olduğuna göre, lider olarak görevlendirdiği insanlara da sevgi ve saygılı olmamız gerekir. Yeni bir devlet kurulacaksa, o devletin yönetim şekli de Yüce Allah’ ın görevlendirdiği insana verilmiştir.

Bana göre,  Mustafa Kemal Atatürk 1923 yılında Cumhuriyet Devletini kurmuştur, fakat onun Cumhuriyet bilinciyle, yönetimde görev alan arkadaşlarının Cumhuriyet bilincinde anlayış farkı meydana geldiğinden Mustafa Kemal Atatürk kendi Cumhuriyet bilincini uygulayamamış ve yalnız kalmıştır. Zamanın insanları, zamanın idare şeklinden oluştuğu için bazı yanlışlar da yapılmıştır. Yüce Allah’ın yardımı olmadan yeni bir devlet kurulamaz ve lider olunmaz. Hazır kurulmuş devlete anacak hizmet edilir ve hizmetkar olunur.

Bugünün insanları buraya kadar yazdıklarımı iyi ve çok düşünsünler, gafletten kurtulsunlar. Atatürk ve arkadaşları hakkında  konuşanlar, o insanların tırnağı bile olamazlar. Daha çok söyleyeceklerim vardır. “Kur’an-ı Kerimde“ Ali İmran 159 ve Şura 38 ayetlerini İslam Gerçeği Kitabını hazırlayan 6 ilahiyatçıdan başka ilahiyatçılar da okumuşlardır. İslam Gerçeği Kitabını hazırlayanlar gibi düşünüp yazanlar var mı dır?“

Musa İpek 1931 doğumlu –Soğucak Köyü-VİZE