TEMA VAKFI- Eğitim Gönüllüleri

726

Sayın Deniz ATAC
TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı
Şişli-İSTANBUL

TEMA Vakfı ile MEB.Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının; 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 Eğitim Öğretim yıllarında da devam edecek olmasından mutlu olduģumu berirtmek isterim. Doğa ve canlı hayatı için vaz gecilmez olan doğal varliklarımızın ve hayatın sürdürülebilirliği; çevre bilinci gelişmiş, ekolojik okur yazar bireylerin oluşturduģu bir toplumla mümķün olacaktır.

İmzalanan işbirliği anlaşmasıyla, gönüllü öğretmenlerimiz tarafından uygulanan;
1. Okul öncesi ve Anaokullarımızda “Minik TEMA”,
2. İlkokullarımızda “Yavru TEMA”,
3. Ortaokullarımızda “Ortaokul TEMA”,
4. Liselerimizde “Lise TEMA”,
5. Temsilci ve Sorumlularımız tarafindan uygulanan;
5.1. İlkokul 3. sınıflarda ugulanan “Ağaç Kardeşliği”.
5.2. İlkokul 3., 4. sınıflarda uygulanan “Evimiz Dünya”
5.3. “Sıfır Atık”
olmak üzere TEMA Vakfı’nı temsilen yedi program ve proje ile örgün eğitim kurumlarımızda, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz, Türk Milli Eğitiminin Temel taşı degerli öğretmenlerizle birlikte olacağız.

Hayata geçirilecek projelerimiz ile; içinde bulunduğumuz kuşağın ögrencilerinde; doğa sevgisini, çevreyi koruma bilincini içselleştiren, kendi fidanlarını yetiştirme deneyimini kazandıran, kendileri ile birlikte fidanlarının da büyüdüğünü, ağaç olduğunu izleyen ve doğayı koruma duygusuyla doğal varlıkları sahiplenen, ekolojik okur yazar topluma bir adım daha yaklaşılacağız.

Şahsınız başta olmak üzere, “Egitimde İşbirliği Anlaşması”nin hazırlanıp imzalanmsında emeği geçenlere şahsım ve TEMA Vakfı Aydın gönüllüleri adına teşekkür eder, sevgi ve selamlarımı iletirim.

Saygılarımla…

Mehmet ÖZDEMİR
TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi