TÜRKÜLERLE BİR GECE

 

TÜRKÜLERİMİZ

KIRKLARELİ KENT KONSEYİ

TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU

9 0cak 2018 Salı gecesi Kırklareli Kent Konseyi Türk Halk Müziği Korosunun, Kırklareli Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde sunmuş olduğu “TÜRKÜ GECESİ”  büyük bir kalabalık tarafından ilgi ve coşku ile izlendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korunun seslendirmiş olduğu 22 türküde kah Karadeniz sahillerinde hırçın denizi dalgalarını dinledik, kah Ege’ nin zeybeğini dinledik.

 

 

Aşık Veysel ile uzun ince bir yolda yolculuk yaparken, kendimizi Kırklareli’nin Kara treninde bulduk. Kağızman’a kar ısmarladık, Kırşehir’de nar topladık.

 

 

İstanbul’da telgrafın tellerini tınlatırken, Artvin’de Atabarı oynarken bulduk kendimizi.

Rumeli Türkülerinde Bülbülü ALTIN Kafeste severken, Atamızı sevgi ve saygı ile andık.

Kısacası dostlar tüm Anadolu ve Rumeli’yi türküler eşliğinde gezdik. Kah hüzünlendik, kah sevindik. Anadolu ve Rumeli’nin çektiği bütün acıları, yaşadığı tüm sevinçlerini anlattığı dolu dolu müzik ve coşku dolu bir gece yaşadık.

Türk Halk Müziğinin AMATÖR DEVRİMCİLERİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Birlik ve beraberliği en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bizleri kah duygulandıran, kah sevinçten ayağa kaldıran Koro solistlerine, koronun çalışmalarında kendilerine her türlü yardım ve desteği sağlayan Kent Konseyi Başkanı Sayın Seyfi Meriç ve diğer gönüllülere sevgi ve saygılarımızı sunarız.

 

 

 

 

 

 

GÖKYÜZÜNDE MELEKLER DE AĞLADI

Korunun seslendirdiği tüm türküler Anadolu ve Rumeli’yi uyutmadığı gibi umarım gökteki meleklerde bu sevgi, saygı, özlem dolu türkülerin yükseldiği gökyüzünde uykusuz bir gece geçirmişlerdir.

 

 

SARANTA HABER

09.OCAK.2018