Vali Bilgin Açık Kapı’da incelemelerde bulundu.

372

Kırklareli Valimiz Sayın Osman BİLGİN, Kırklareli Valiliği Açık Kapı Birimini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali BİLGİN, Açık Kapı Birim Koordinatörü Reyhan ARSLAN’dan yapılan işlemler ve çalışmalar hakkında bilgiler alarak, vatandaşlarla sohbet etti.

Vali BİLGİN yaptığı açıklamada Açık Kapı Birimlerinin İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun talimatları doğrultusunda 2018 yılında, vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulduğunu ifade ederek;

“Açık Kapı Projesi (Milletin Kapısı) Sayın Bakanımız Süleyman SOYLU’nun talimatları doğrultusunda 2018 yılında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de hayata geçirildi. Nüfus yoğunluğu bakımından Valilik olarak İçişleri Bakanlığımıza talep etmemiz üzerine Bakanlığımız tarafından uygun görülen Lüleburgaz ilçemizde de Açık Kapı Birimimiz 2019 yılında faaliyete geçirildi.

İlimiz genelinde Açık Kapı Birimimize şuana kadar 816 vatandaşımız başvuruda bulunmuş, bu başvurularla ilgili olarak hepsine dönüş yapılarak işleme alınmıştır.”dedi

Vali BİLGİN yaptığı açıklamada ayrıca Türkiye’de Kırklareli Valiliği Açık Kapı Birimi olarak “Şehit Yakınları ve Gazilerimize Kapımız Açık” projesi yaptıklarını, bu proje ile şehit yakınlarını ve gazileri tek tek aranarak istek ve taleplerini sorduklarını, bu uygulamayla birlikte devletimizin her zaman yanlarında olduğunu hissetmelerini sağlamak olduğunu ifade ederek, şehit yakınlarının ve gazilerin olumlu dönüşlerinin olduğunu gömektende mutlu olduklarını belirtti.

Vali BİLGİN, vatandaşların kurumlarla alakalı olarak yapılarını bilemediklerininden dolayı işlemler açısından zorluk yaşadıklarını ancak bu zorlukları Açık Kapı Birimlerinin bilgilendirme ve yönlendirmeleriyle aştıklarını ifade ederek;

“Vatandaşlarımız kamu kurumlarının işleyiş yapılarını çok fazla bilmeyebilir. Bu doğrultuda vatandaşımız istek,öneri ve şikayetini en kısa yoldan Açık Kapı Birimimize başvurarak yapıyor. Açık Kapı personelimizde vatandaşımızı en etkin, en hızlı şekilde yönlendirerek, başvurusunu alarak yada bizzat vatandaşla birlikte kuruma giderek çözüme kavuşturuyor.”dedi.

Vali BİLGİN ayrıca Valilik olarak yapılan “Hizmet Memnuniyeti Projesi” ile, Açık Kapı Birim personeli tarafından kurumlarda işlemi olan vatandaşların aranarak yada kurumlarda işlem yapmaya gelen vataşlarla birebir görüşülerek memnuniyet analizide oluşturduklarını, bu analiz sonucu kurumlarda eksik olan işleyişin anında giderildiğini belirtti.

Devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulan ve “Açık Kapı Milletin Kapısı” felsefesiyle çalışan Açık Kapıdan bütün vatandaşların ve yabancı kimlik numarasına sahip göçmenlerin yararlanabildiğini ifade eden Vali BİLGİN daha sonra Kırklareli Valiliği’ne işlem yaptırmak üzere gelen vatandaşlarla sohbet ederek memnuniyet analizinde bulundu.