VATAN PARTİSİ LÜLEBURGAZ İLÇE ÖRGÜTÜNDEN HALKIMIZA DUYURU

 

 

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Vatan Partisi olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ nin Zeytin Dalı Harekatı’ nı destekliyoruz. TSK   Güneydoğu’ da PKK’ yı  hendeklere gömerken ; Vatan Partisi olarak bunun Türk –Amerikan savaşı olduğunu belirtmiştik. Gündeme giren Afrin Harekatı neler getirecek göreceğiz. Türkiye ile aynı cephede bulunan Rusya, İran, Irak ve Suriye de süreci çok iyi değerlendirmek durumundadır. PYD/PKK ‘yı kara gücü olarak belirtip 4900  TIR silah yardımı yapan ABD’ ye karşı Zeytin Dalı Harekatı’ nı başlatan Türkiye’nin Suriye ile işbirliği hayati önem taşımaktadır.                                                                                                                    Biz Vatan Partisi olarak Türkiye’ nin siyasetini dört noktada özetliyoruz:

1- Askeri harekatta kararlılık.

2- ABD’ yi  mümkün olduğu kadar eylemsizleştirmek.

3- Batılı devletleri ABD’ den koparmak.

4- YPG/PKK ‘ ye teslim olma yolunu göstermek.

Türkiye bu harekatta Suriye ile işbirliği yapmak zorundadır. Bunu yaparken yanlızca Suriye’ yi yanına almayacak;

Birincisi, İran, Rusya , ve Irak ile işbirliğini sağlamlaştıracak. İkncisi, Almanya ve Fransa ‘ nın daha olumlu tavırlara yönelmesini sağlayacak.                                     Üçüncüsü, ABD emperyalizminin yayılmacılığına karşı mevzilenen bütün dünya devletlerinin, en önemlisi Çin’ in güvenini sağlayacak.

Dördüncüsü, Türkiye’ nin bölge ve dünya ölçeğinde yanına çektiği kuvvet karşısında ABD’ yi daha kararsız ve etkisiz konumlara itecek.

Türkiye bu harekat için tüm komşularını ve Rusya ile Çin’ i bilgilendirmiştir. Beşar Esat’ ın PYD’ yi vatan haini ilan etmesi, altın fırsat değerindedir.

Afrin Harekatı haklıdır, yerindedir.

Afrin Harekatı ABD’ nin Batı Asya ‘daki terör faaliyetlerine karşıdır. Bu açıdan dünya barışı içindir ve insanlık içindir.    Milletçe ve Devletçe birlik halinde Vatan Savaşındayız. Yüreklerimiz, Vatan Savaşında Mehmetçikle birlikte çarpıyor. Mehmetçiğin bahtı açık olsun. Türk Silahlı Kuvvetleri’ nden zaferler bekliyoruz.         Vatan Partisi olarak, Vatan Savaşının merkezinde ve ön cephesindeyiz.

Selda Kılıç

Vatan Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı