Vatansever Gençler

750

VATANSEVER GENÇLER PARKLARDA

“ALMAN-HOLLANDALI PATRİOTLAR NEREDE?”

LOZAN’A BELA DİYEBİLEN KÜSTAHLAR…

 

Başbakan’ ın ifadesiyle “ BİR KAÇ ÇAPULCUNUN, 3-4 AĞAÇ İÇİN BAŞLATTIĞI VE DIŞ GÜÇLERİN PROVEKE ETTİĞİ” … olaylar dizisi yakın tarihimize bir göz atmamız ve olayları yeniden değerlendirip ders çıkarmamız gereken önemli olaylar ve hatta bazı olayların miladı sayılabilecek kadar öneme sahip olaylardır.

Bütün Türkiye ve hatta Dünya olaylara endekslendi. Olayların seyri İYOT gibi her şeyi açığa çıkardı. İlk defa 4 büyük kulüp taraftarı ortak bir payda da buluştu. Beraber gaz yemenin, coplanmanın zevkini çıkardı. Depolitize olmuş bir gençlik gözüyle baktığımız 20 13 yılı gençliğinin aslında politikacılardan daha bilinçli bir şekilde olayları takip ettiğini gördük. Basın gerçekte olduğu gibi tam ortadan ikiye ayrıldı. Siyasi baskından korkup olayları görmeyenler, duymayanlar ve her türlü siyasi baskıya rağmen olayları olduğu gibi objektif bir yayınla naklen yayınlayıp, yazanlar. Ancak asıl önemli olan gördüklerimiz değil, görmediklerimizdi.

Etrafımızda dost ve müttefik Amerika’ nın ateşlediği ve yaklaşmakta olan büyük bir Orta Doğu Savaşı tehlikesi var. Lozan’ ı tanımayan Amerika her ne pahasına olursa olsun SEVR ANLAŞMASI ile kurduğu KÜRT DEVLETİ’ ni gerçekleştirmek üzere. Bu coğrafya da herkesin canı yanacak. Amerikan hayali olan Kürt Devleti, Türkiye’ nin Güneyini, Irak ve Suriye’ nin kuzeyini ve İran’ ın batısını bölerek oluşacak olan bu yapı kolay kabul görmeyeceği için kanlı bir sürecin başlangıcı olacaktır. Bu sürecin taşları Irak’ ta Saddam bahane edilerek, Suriye’ de Esat bahane edilerek döşenmek isteniyor. Sırada Türkiye olduğunu hepimiz görüyoruz ancak hala telafuz etmemekte ısrarcıyız. Ancak bazı çevreler gelişmelerden öyle büyük cesaret almış olacaklar ki, TV ekranlarına çıkıp, haritaları emperyalizmin çıkarlarına göre çizilmiş olan Orta Doğu haritasında kurulacak olan 4 parçalı Kürt Devleti’ nin kendilerince haklı sebeplerini anlatırken, Türkiye’ nin bağımsızlık anlaşması olan LOZAN için BELA diyebilecek kadar cüretkar olmaya başladılar. Ancak unutmayalım ki, tarih hainlerin cezasının kendileri lehine ihanet edenler tarafından verildiğinin örnekleri ile doludur.

Lozan’ a BELA diyenlerin zamanlaması da ilginç. Lozan’ ın 90. Yılını kutladığımız güne rastlıyor. Bu kadarı tesadüf olamaz. Hain bir plan adım adım deşifre oluyor.

Etrafımızda yanmaya başlayan ateş 1877-78 yıllarında yanan ateşten daha büyük ve tehlikelidir. O yıllarda Balkanlarda başlayan özerklik ve demokratik açılım talepleri bir İmparatorluğun çöküşü ve 5 milyon üzerinde insanın canı ve kanıyla ödendi. Çok ağır ve pahalı bedeller ödeyerek o kötü günleri aştık. Trakya ve Balkanlar ateş çemberi içinde yanarken milyonlarca insan evlerinden, köylerinden oldu. Trakya insanı 93 harbi denilen 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşının acılarını hiçbir zaman unutamamıştır. Bunun içindir ki biz yeni kurulan Cumhuriyeti, Atatürk İlke ve Devrimlerini sonuna kadar savunuruz.

İşte bu aşamada bazıları bizim ülkemizi savunamayacağımızı, gençliğimizin depolitize olarak, Atatürk İlke ve Devrimlerinden uzaklaştığını düşünerek ülke savunmamıza yardımcı olmak üzere HOLLANDA-ALMANYA ve AMERİKA’dan savunma füzeleri getirmiştir. Bu füzeler kullanıcısı askerler ile beraber gelmiştir. Şimdi Adana’ yı Amerikan, Kahraman Maraş’ ı Alman ve Şanlı Urfa’ yı ise Hollandalı askerler ve yanlarında getirdikleri füzeler koruyacaktır. Seçilen yerler çok ilginçtir. Kahraman Maraş-Gazi Antep ve Şanlı Urfa Kurtuluş savaşında işgal ordularına karşı göğüslerini siper etmiş, yürekleri ile şehirlerini savunmuşlardır. “ Ben sağ iken Fransız Ordusu Antep’ e giremez” diyen ŞAHİN BEY, KALKIP BU GÜNLERİ GÖRSE NE DERDİ ACABA ?

Hollandalı Patriotlar bizi kime karşı koruyacak acaba. Hollandalı askerlerin Srebrenitza’ da silahsız Boşnakları, silahlı Sırp Ordusu’ na nasıl bir menfaat karşılığı sattığını, silahsız ve günahsız 8000 insanın katline nasıl seyirci kaldığını bütün Dünya biliyor da acaba biz bilmiyormuyuz ? Bugün bu askerler yine ayni soysuzluğu yapmayacak diye kim garanti verebilir. Amerikan Askerlerinin Adana İncirlik Üssünde ki Cami’ de yaptığı rezaleti biz dost ve müttefiklik adına ört bas etmeye kalksak bile kendi basınları bu olayı gündeme taşımakta tereddüt etmedi.

Bu kısa hatırlatmalardan nasıl bir ders çıkarmamız gerekiyor dersek eğer, gezi parkı olayları gösterdi ki bizim her türlü tehlikeye karşı göğsünü siper edecek onurlu ve vatansever bir gençliğimiz var. Alemin sahte vatanseverlerine “ PATRİOTLARINA” hiç ihtiyacımız olmayacak. İlk yapmamız gereken ise başımıza daha çok belalar açmadan, teşekkür edip “misafirlik süreniz dolmuştur” diyerek ülkelerine geri göndermektir. Geldikleri gibi gitmezlerse nasıl gittiklerini tarih kitapları yazmaktadır. Tarih okumak isteyene ve ders almak isteyene çok şeyler öğretir.

Vatan savunması bazen 3-4 ağacı savunmakla başlar…Bu savunmayı yapan insanlara da genelde VATANSEVER denir.

Mustafa Karaca – SARANTA HABER