Yaşam Akademisi-Sağlık ve gelecek söyleşisi

Yaşam Akademisi Mayıs ayında sağlık ve

gelecek üzerine söyleşiler ile devam ediyor

 

Hayata dair merak edilen birbirinden farklı konuları uzmanlarından dinleyicilerine aktaran Yaşam Akademisi, Mayıs ayında da dopdolu içeriklerini Akbatı ziyaretçileriyle buluşturmaya devam ediyor. Bu ay sağlıklı beslenme ve gelecek üzerine odaklanacak olan söyleşiler her Perşembe saat 14.00-16.00 arasında Akbatı AVYM etkinlik alanında gerçekleşecek.

 

Yaşam Akademisi’nde Mayıs ayının ilk konuğu ünlü onkoloji uzmanı Doç. Dr. Yavuz Dizdar olacak. Her fırsatta sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çeken, ambalajlı gıdalardan uzak durulması gerektiğini ve yemeğin evde hazırlanması gerektiğini savunan Dizdar, sağlıklı bir gelecek için yapılması gerekenleri konuşmak üzere  ‘Beslenme, Sağlık ve Gelecek İlişkisi’ başlıklı söyleşisiyle 4 Mayıs Perşembe günü Akbatı ziyaretçileriyle buluşacak.

 

Mayıs ayının ikinci haftası Yaşam Akademisi’ne canlı beslenme ve cilt iyileştirme konularındaki çalışmalarına uzun yıllardır devam eden uzman Alev Tekinak Özderici konuk olacak. Özderici, 11 Mayıs Perşembe günü, ‘Her Şey Canınıza Değsin’ başlıklı söyleşisiyle katılımcılara, günlük hayatta tükettiğimiz gıdaların sağlığımıza etkilerinden bahsederek, doğru ve canlı beslenmenin püf noktalarını anlatacak.

 

Bu ayın en ilgi çekici konuklarından biri de ‘Gelecek Gençlerle Güzel Gelecek’ başlıklı söyleşisiyle fütürist Ufuk Tarhan olacak. Fütürizm üzerine yaptığı çalışmalar, sürdürülebilir geleceğe dönük tasarladığı iş modelleri ve uygulamaları ile tanınan fütürist Tarhan, 18 Mayıs Perşembe günü katılımcılarla düşlenen gelecek günleri tartışacak.

 

Meslek hayatı boyunca, uzun süreli antidepresan kullanımının insanlarda yarattığı riskleri, ‘sinsi’ kişilik değişimlerini ve intihar eğilimini gözlemleyen ünlü psikiyatrist-psikoterapist Mutluhan İzmir ise bu ay Yaşam Akademisi’nin son konuğu olacak. ‘Antidepresan Tuzağı’ kitabıyla tanınan İzmir, 25 Mayıs Perşembe günü ‘Antidepresanlardan Uzak Mutlu Bir Yaşam’ başlıklı söyleşisiyle ziyaretçilerle buluşacak.

İz İletişim

Eser Ekin | Dijital İletişim