“Ben bu oyunu bozarım” Av.Zeynep Küçük

1059

ERGENEKON BİR OYUN İSE; BEN BU OYUNU BOZARIM..
İmza: Av.Zeynep KÜÇÜK

Silivri’ de devam eden Ergenekon Davası hakkında basında ve TV kanallarında her gün yeni bilgiler okuyor ve izliyoruz. Ergenekon Davası başladığı günden itibaren inandırıcı olmayan deliller basına yansıdıkça bu davanın başından beri tertip kokan bir dava olduğu iddiaları da beraberinde basında yer almaya başlamıştı. Ancak geçen süreç içinde tanık ifadeleri, bulunan veya ortaya çıkarılan belgelere istinaden tutuklamalar başlayınca ve özellikle bu tutuklamalar Ordu üst rütbeli subaylara dayanınca davanın seyri de değişmeye başladı.

TV dizlerinde izlemeye alışık olduğumuz ve özellikle, TATAR RAMAZAN ve KARADAYI dizilerinde izlemiş olduğumuz hukuk oyunları ile insanlar nasıl suçsuz yere tutuklanıp ölüm cezası ile yargılanıyorsa ve bu mücadeleler ilgi ile izleniyorsa, Ergenekon da ayni ilgi ile izlenmeye başladı. Belki ileri bir tarihte Ergenekon dizisi de çekilebilir. Fakat bu dizinin Tatar Ramazan’ ı öyle görünüyor ki AV.ZEYNEP KÜÇÜK olacak.

Av.Zeynep Küçük’ ün Ergenekon sanıkları, tanıkları ve gizli tanıkları hakkında yapmış olduğu çarpıcı açıklamaları 30,Haziran günü Ulusal Kanal’ da izledik. Gerçekten dersine iyi çalışmış bir Avukatın dava üzerinde ki, iddianameyi düzenleyenlerin bile fark edemediği ayrıntıları ortaya çıkarması ve iddianameyi bu yönleri ile etkisiz bırakması hukuk adına kazanılmış bir zaferdir. Av. Zeynep Küçük Tatar Ramazan veya Karadayı gibi tertipçilerin üzerine bilek gücü ile gidemedi ama yüreğinin gücü hepsinden üstün bir gayret gösterdiğini belgeliyordu.

Ergenekon Davası madem ki hukuk yolunda devam ediyor, bırakalım olayı Hakimler, Savcılar ve Avukatlar çözsün veya bir oyun ise, bırakalım onlar oynasın. Ortada bir oyun var ise, çok şükür bu oyunu bozacak cesur yürekli avukatlar da var. İşte demokrasinin güzelliği burada, birileri bir oyun oynamak istiyorsa eğer, hukuk kuralları içinde bu oyunu bozacak CESUR YÜREKLİ Avukatlar da olacaktır elbette. Bu Avukatların savunma yapmasına ve iddianamenin delillerini çürütme ve eksik veya yanlış düzenlemelerin ortaya çıkarılmasının savunulması hakkının özgürce kullanıldığı ortamlara İLERİ DEMOKRASİ deniliyor. İleri demokrasilerin olduğu ülkelerde herkes kendini savunma hakkına, ona bu suçlamaları yönlendirme hakkına sahip olan kadar olduğunda, yani şartlar eşit olduğunda hukuk ve demokrasi den söz edilebilir. Hızfı Veldet Velidedeoğlu ustanın dediği gibi” hukuk hava gibidir. Varlığı fark edilmez ama yokluğunu hissedersin”

Evet hukuk hava gibidir, yaşam için herkese lazımdır.

Mustafa Karaca – SARANTA HABER