Şair Alaeddin İkican’a bir ödül daha

1032

Türkiye Şair Ozan ve Yazarlar Kültür Derneği Genel Merkezinin 20’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Türkiye çapında düzenlediği ulusal şiir yarışması ödül töreni İstanbul Kadıköy’de Moda Spor Kulübü Lokali’nde gerçekleştirildi.

Ulusal düzeyde gerçekleştirilen şiir yarışmasına İlimiz şairlerinden Alaeddin İKİCAN İnsan sevgisi temasını içeren şiiri ile müracaat etmiş olup, mansiyon ödülü alarak Genel Başkan Hasan AZKIRAN’in elinden plaket ile “Perdenin Gerisinde Kalan Dehalar” isimli kitabı aldı. Alaeddin İKİCAN’da Genel Başkan Hasan AZKIRAN’a KırklareliNi tanıtıcı Kırklareli Mutfağı isimli kitap, Kırklareli Türkülerini içeren bir cd ve kitaplarından takdim etti.

Ayni zamanda İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği” İl Temsilcisi olarak ta görev yapan Alaeddin İKİCAN daha önce de katıldığı birçok yarışmadan ödül aldığı gibi Ulusal ve Uluslar arası şiir etkinliklerine katılarak Kırklareli’yi temsil etti. Onlarca antolojide yer alan İKİCAN’in şiirleri Ulusal ve yerel birçok dergide de yer aldı. Şiirlerini paylaşmaya başladığı 1998 yılından bu yana “Sevgiden Ötesi Yok” , “Umudun Sevdası”, Eğitim Sofrasında Tuzumuz Olsun” ve son olarak ta “Gönül  Evinde İKİCAN” isimli kitapları yayınlandı.

Kültür camiası tarafından adeta İlimizin Gönüllü Turizm Elçisi olarak adlandırılan Alaeddin İKİCAN’a şiir yolundaki başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.