”Tüm Halkımıza Geçmiş Olsun”

676

Kırklareli’de yaşanan şiddetli fırtına ve yağmur sonrası belediye ekipleri çalışmalar için seferber oldu.

Kırklareli’de salı günü yaşanan şiddetli yağış ve fırtına ile birlikte bir çok mahallede olumsuzluklar yaşandı.

Fen İşleri, Temizlik İşleri, Su işleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaşanan şiddetli fırtına ve yağmurun ardından çalışmalar için seferber oldular.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, hava muhalefetinin son bulmasının ardından ekiplerin son sürat çalışmalara başladığını söyledi.

Kesimoğlu; ’’Felaket niteliğinde değerlendirebileceğimiz hava muhalefeti sonrası bizi sevindiren taraf herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmamasıdır. Fen İşleri, Temizlik İşleri, Su işleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, hava muhalefetinin son bulmasının ardından hemen hasar tespit çalışmalarına başlamıştır.

Ekiplerimiz su baskınlarını olduğu yerlerde yaptığı su tahliyelerinin yanı sıra yağmur ve fırtına sonucu bazı yerlerde devrilen ve kırılan ağaçları bulundukları yerden kaldırmıştır.

Ayrıca çeşitli yerlerde meydana gelen yol çökmelerine de müdahale edilmiştir.

Çalışmalarımız, ekiplerimiz tarafından aralıksız olarak sürdürülecektir.

Vatandaşlarımız, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı bizleri Alo 153 hattından arayıp bilgilendirebilirler. Tüm halkımıza geçmiş olsun diyor, böyle bir felaketin tekrar yaşanmamasını diliyorum’’ diye konuştu.