Türkiye Nereye Gidiyor?

1416

Kırklareli Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından Atatürk Kültür Merkez’inde düzenlenen ‘Türkiye Nereye Gidiyor’ adlı panele Em. Astsubay Oktay YILDIRIM ve Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker YÜCEL katıldı.

Kırklareli Halkı’nın ve Üniversite öğrencilerinin yoğun katılım sağladığı panelin açılış konuşmasını Kulüp Başkan’ı Burcu İNKAYA yaptı.

İNKAYA konuşmasında, Atatürk Gençliği olarak, ülkemizde yaşanan olayların bilincindeyiz ve olaylara karşı duyarlıyız dedi. Türkiye’nin terörle mücadelesinde askerimizin ve güvenlik güçlerimizin her zaman yanındayız.

İNKAYA, ekonomik kriz ile ilgili ise borçlanma ekonomisi bitmiştir. Devir, üreten ve milli ekonominin kurulması için bütün yeteneklere, her türlü bilgi ve birikime sahip olan Türk Milleti’nin üretim ekonomisi devridir. Türk Milleti’nin emperyalizmin her türlü saldırısına karşı Mustafa Kemal’in yürüdüğü bu aydınlık yolda durmadan, yorulmadan devrimciliğimizin olanca ateşiyle mücadeleye devam edeceğiz dedi.

Ardından panel konuşmacısı olan Em. Astsubay Oktay YILDIRIM, Türkiye nereye gidiyor sorusuna bakmadan önce Türkiye nereden geliyor sorusuna bakmak lazım dedi. Türkiye artık yeni bir perspektiften dünyaya bakmak zorundadır. Bugün geldiğimiz noktada siyasi partilerin tek başına emperyalizme karşı gelme şansı yoktur. Türkiye’nin birliği hepimizin birinci önceliğidir. Emperyalizmden kurtuldukça, üreten ve ürettiğini satan bir ülke olacağız, zorundayız.

YILDIRIM konuşmasının devamında ise Türk Silahlı Kuvvetleri bugün, Anka Kuşu gibi küllerinden yeniden doğmuştur. Özellikle bu süreçte Türk Milleti’ni de hiçbir etnik kökene bölünmeden daima mücadele etmek zorundayız. Türk Ordusu öyle bir annedir ki kucağına gelen her çocuğu emzirir dedi.

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker YÜCEL ise, kulüp arkadaşlarımız Türkiye nereye gidiyor cümlesinde soru işareti değil ünlem işareti kullanmışlardır çünkü bunun cevabını biliyorlar, biz de biliyoruz. Bugün Türkiye’nin, terörü kökünden kazımak için Suriye ile işbirliği yapması gerekiyor. Hükümet, Suriye ile görüşmelere başladı hatta eski Dış İşleri Bakanı’nı Şam’a yolladı.

YÜCEL konuşmasının devamında ise ABD, FETÖ/PKK kozunu kullandı. Bugün ABD’nin elinde kalan son koz ise dolar kozudur. Dolar ile bugün Türkiye’yi yönetmeye çalışıyorlar ama başaramayacaklar.

Türkiye NATO’dan yavaş yavaş her şeyiyle kurtulacak. Atlantik’ten Avrasya’ya yöneliyoruz. Bölünmeden birleşmeye gidiyoruz. Atatürk’ü paylaşmak bizim görevimiz. Türk Gençliği yeniden sahneye çıkacak. Hükümet, Atatürk düşmanlığında hareket etmeye devam ederse, bu ülkeyi yönetemez dedi.

Ardından panel sonunda dinleyicilerin sorularını cevaplayan Oktay YILDIRIM ve İlker YÜCEL’e plaketlerini Kulüp Başkan’ı Burcu İNKAYA ve Kulüp Yöneticisi aynı zamanda da Türkiye Gençlik Birliği(TGB) Kırklareli İl Başkanı Mehtap ASLAN takdim etti.

Panel, sık sık ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz!’ ve ‘Atatürk Gençliği görev başında’ sloganlarıyla coşkuyu daha da arttırdı.

Hüseyin Demircan – KÜ Atatürkçü Düşüce Kulübü